aktuality od5. 7. do 12. 7. 2015

6 Čvc

14. neděle v mezidobí                                      5. 7. 2015

Myšlenka z neděle: „K tobě hlas prosby z této vlasti vane: Dědictví otců zachovej nám Pane!“. A Pán se nás ptá: Pomůžeš mi? Společně dokážeme mnoho.

Úmysly mše svatých:
NE: Slavnost sv. Cyrila a Metoděje – 8:00 –
Za živou a zemřelou rodinu Jašovu a Dohnalovu / Za Františka Zemana a rodinu, rodinu Kalnovu, Novotnovu, Marii Novotnou a Karla Liškaře 10:30 – Za farníky
PO – 7:00 –
Za manžele Pacalovy a duše v očistci/ Za dp. Jindřicha Hladíka a bratra Ludvíka.
ÚT – 7:00 – Za rodiče Kašparovy, Sedlákovy a celý rod.
ST: – 18:00 – Za Františka Padalíka, syna, dceru, zemřelou přízeň a duše v očistci/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Vlastimila Šoba.
ČT – 7:00 – Za ctih. sestru Melanii Chaloupkovu 18:00 – Meziříčko.
PÁ – 18:00 –
Za živou a zemřelou rodinu Širokých/ Za manžele Hartmanovy, syna a dvoje rodiče.
SO: – 7:00 – Za Karla Cejnka, rodiče Cejnkovy, živou a zemřelou přízeň/ Za dp. Václava Fišera
NE: – 8:00 Za Marii Doležalovu, bratra, 2 rodiče, Boží ochranu pro rodinu a duše v očistci/ Za rodiče Mrázovy, dva bratry, rodiče Kratochvílovy,  švagra, Jana a Františku Hradovy – 10:30 – Za farníky

Poděkování všem
, kdo jste minulou neděli přispěli do sbírky určené na splacení dluhu farnosti, a také mimořádnými dary celkovou částkou 32 050 Kč. Děkujeme.

Úklid kostela zajišťuje Černá, následuje Jersín.

Poutě – pěší do Kostelního Vydří 17. a 18. 7. 2015; nejen pěší pouť do Netína 16. 8. 2015; pouť na Zlatou sobotu do Žarošic 12. 9. 2015. Zapišme si termíny do svých kalendářů.

Toulky děkanstvím – prázdninová, putovní, razítková
a vědomostní soutěž o ceny. Trvání od 1. 7. do 30. 8. 2015. Slosování proběhne 6. 9. v kostele ve Velkém Meziříčí.

Společná modlitba za nová duchovní povolání a vytrvalost ve službě je ve čtvrtek. Společné modlitby za nemocné jsou každé pondělí v 18 hodin v kostele.

Přejeme, ať vás Bůh na přímluvu svatého Cyrila a Metoděje posílí a rozmnoží vaši víru.