aktuality od 28. 6. do 5. 7. 2015

28 Čvn

Myšlenka z neděle: Jan byl zrozen z modliteb svých rodičů. Z čeho a k čemu se rodí naše děti?

Úmysly mše svatých:
Ne: – Poutní slavnost – 8:00
Za manžele Doležalovy a přízeň/ Za živou a zemřelou rodinu Melkovu a Blažkovu 10:30 – Za farníky 14:00 – Te Deum a svátostné požehnání.
PO – Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů 7:00 –
Za Františka Kadlece, bratra, rodiče, rodiče Simonidesovy, bratra, snachu, sestru, švagra/ Za dp. Josefa Pikoru 16:00 – Na poděkování Pánu Bohu za uplynulý školní rok
ÚT – 7:00 – Za rodinu Vyskočilovu, Škodovu, Simonidesovu
a za Boží ochranu pro celou rodinu
ST: – 18:00 – Za Bertu Dujčíkovu a rodinu Necidovu/ Za živé děti Večeřovy a jejich zemřelého tatínka Jaroslava Večeřu
ČT – 7:00 – Za Josefa a Josefu Peterkovy a duše v očistci 18:00 – Pavlínov
PÁ – sv. Tomáše, apoštola – první pátek v měsíci
– 17:00 výstav Nejsvětější svátosti, adorace 18:00 – Za Marii a Františka Vaňkovy, syna Jiřího a celou přízeň/Za manžele Punčochářovy a dvoje rodiče
SO: – První sobota v měsíci – 7:00 – Za Františka a Vlastu Kohlovy, neteř Libuši/ Za Annu Přibylovu a celou rodinu/ Za Cyrila Bartáka a rodiče, rodiče Běhalovy a syna Karla, Marcelku Bravencovu a Miloše Homolu 14:00 – Černá
NE: – Slavnost sv. Cyrila a Metoděje – 8:00 –
Za živou a zemřelou rodinu Jašovu a Dohnalovu / Za Františka Zemana a rodinu, rodinu Kalnovu, Novotnovu, Marii Novotnou a Karla Liškaře 10:30 – Za farníky

Další oznámení pro farnost Měřín

Poděkování všem, kdo jste minulou neděli přispěli do sbírky určené na splacení dluhu farnosti celkovou částkou 31 500 Kč. Také dnešní sbírka je určena na stejný účel. Již nyní děkujeme.
Příští neděli je sbírka na bohoslovce.
Úklid kostela zajišťuje Geršov, následuje Černá.
Kněžské svěcení přijalo včera v brněnské katedrále 7 kandidátů. Pamatujme ve svých modlitbách.
Společné modlitby za nemocné jsou každé pondělí v 18 hodin v kostele. Kdo můžete, pomozte nemocným nést kříže nemoci, vyprošujme trpělivost. K modlitbě se můžete duchovně připojit i ze svých domovů. Společná modlitba za nová duchovní povolání a vytrvalost ve službě je ve čtvrtek. (Ranní adorace před mši svatou, modlitba růžence večer.)
Fotografie z 1. sv. přijímání lze objednat u paní fotografky.
DVD z 1. sv. přijímání lze vyzvednout na faře.

Ukončení školního roku bude 29. 6. v 16 hodin v kostele. Další program bude na faře.
Je velmi vhodné ukončit školní rok a do prázdninového času vstoupit s čistým srdcem. Rodiče, děti, nezapomeňte na svátost smíření! Pro některé to bude podruhé. A bude?
Dny na faře pro děti
jsou 1. a 29. 7.; 12. a 26/27. 8. Viz plakát ve vývěsce.

Poutě – pěší do Kostelního Vydří 17. a 18. 7. 2015; nejen pěší pouť do Netína 16. 8. 2015; pouť na Zlatou sobotu do Žarošic 12. 9. 2015. Zapišme si termíny do svých kalendářů.
Toulky děkanstvím – prázdninová, putovní, razítková
a vědomostní soutěž o ceny. Trvání od 1. 7. do 30. 8. 2015. Slosování proběhne 6. 9. v kostele ve Velkém Meziříčí.