aktuality v týdnu od 10. do 17. 5. 2015

11 Kvě

Šestá velikonoční neděle

Myšlenka z neděle: Pán Ježíš nás prosí: „Zůstávejte v mé lásce!“ Je to touha Božského srdce Páně a zároveň prosba adresovaná nám. Zvláštní, Ježíš nás o to prosí…

Úmysly mše svatých: NE: – Za Marii Teplou, 2 rodiče, Marii Veselou, sourozence a rodiče 10:30 – Za farníky/ Za Marii Rohovskou, manžela Vojtěcha a syna Vojtěcha
PO – 7:00 – Za manžele Bukovy, 2 rodiče a rodinu Doležalovu/ Za Manžele Hartmanovy, syna a přízeň
ÚT – 7:00 – Za rodinu Petulovu a Kosovu, živou a zemřelou přízeň
ST: –18:00 Ke cti svaté Anežky České, na poděkování za přijatá dobrodiní a za dar manželství/ Za zemřelé rodiče a přízeň
ČT: Slavnost Nanebevstoupení Pána Ježíše 18:00 – Za Petra Zemana, rodiče, sourozence a duše v očistci, na které nikdo nepamatuje
PÁ: 18:00 – Za Josefa a Věru Dohnalovy, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci/ Za manžele Punčochářovy a přízeň
SO: – Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka – 7:00 – Za Metoděje Tomana, manželku, rodiče Nožičkovy a duše v očistci/ Za Aloise a Marii Bradáčovy a celou rodinu Bradáčovu/ Za manžele Hyanovy a přízeň 10:00 – Pavlínov
NE: 8:00 – Za rodinu Svobodovu, Požárovu, Královu a Křičkovu/ Za Vladimíra Hladíka a živou a zemřelou rodinu 10:30 – Za farníky 11:00 Meziříčko poutní mše sv.

Oblastní Charita Žďár n/s děkuje všem, kdo se zapojili do prožívání postní doby formou postních kasiček. V Měřínské farnosti jste darovali celkem 2 467 Kč.

Děkujeme všem, kteří jste přišli v uplynulém týdnu na brigádu na kapli Panny Marie a na faru. Na kapli Panny Marie se podařila získat nemalá dotace. Její získání je vázáno na termín dokončení. Proto prosíme, pokud budeme žádat pomoc na opravu kaple, neváhejte přijít, abychom o peníze nepřišli.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 2, následuje Dědkov.

Pravidelná sbírka na splacení dluhu farnosti bude příští neděli 17. května.

Pouť Nový Jeruzalém bude ve středu v 18 hodin v Novém Veselí. Informace na plakátě.

Druhá pěší pouť mládeže Velkomeziříčského děkanství ze Svaté u Kadolce do Netína bude v sobotu 16. 5.
Otec biskup Vojtěch zve všechny ministranty na diecézní pouť ministrantů, která se uskuteční 23. května. Prosíme rodiče, aby kluky k účasti povzbudili a setkání umožnili. Bližší informace a přihlášky v sakristii. Prosíme, nahlaste se kvůli zajištění dopravy.
Pouť do Slavonic v rámci roku Eucharistie bude 6. 6. Přihlaste se do 20. května.

Měsíc květen je zasvěcen zvláštní úctě Panny Marie, Matky Boží. Májové pobožnosti v našem kostele: PO, ÚT, ČT a NE V 18 hodin, ve ST a PÁ před mši svatou.