aktuality od 29.10. do 5.11.2023

29 Říj

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 29. 10. do 5. 11. 2023

NE: – 30. v liturgickém mezidobí – Slavnost výročí posvěcení chrámu – 7:45 Za Jaroslava Šlechtického, Marii Březkovu a duše v očistci  – 9:15 Za živé i zemřelé členy mysliveckého sdružení. 17:30 – 18:30 Příležitost k přijetí svátosti smíření.

PO: – 7:00 Za rodiče Smejkalovy, Havlíčkovy, živé a zemřelé rodiny a duše v očistci.

ÚT: sv. Wolfanga, biskupa – 7:00 Za Josefa a Marii Dvořákovy, dvoje rodiče, bratra Josefa, sestru Jaroslavu Bednářovu 17:00 Černá.

ST: – Slavnost Všech svatých – 7:00 Za zemřelé biskupy a kněze diecéze – 18:00 Za Jaroslava Kadlece, vnučku, rodinu Kadlecovu, Večeřovu a duše v očistci.

ČT: – Vzpomínka na všechny věrné zemřelé – 7:00 Za zemřelé – 18:00 Na úmysl svatého otce.

PÁ: – sv. Martina de Porres18:00 Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, Marii a Františka Vaňkovy a celou přízeň.

SO: – Památka sv. Karla Boromejského, biskupa – 7:00 Za Oldřicha Bočánka, živou a zemřelou rodinu – 11:00 Křestní slavnost.

NE: – 31. v liturgickém mezidobí – 7:45 Za Marii a Karla Peterkovy, celý rod – 9:15 Za farnost.

Poděkování za finanční příspěvek do sbírky na misijní působení církve. Celkem jste darovali 21 400 Kč.

Poděkování vám, kteří jste se účastnili děkanátního setkání lektorů a udělali něco pro osobní duchovní růst i službu církvi.

Slavnost Všech svatých a památka věrných zemřelých a následující týden je možné získat pro duše v očistci zvláštní milosti za určitých podmínek. Obvyklé podmínky jsou: Svátost smíření (v průběhu), svaté přijímání, modlitba na úmysl sv. Otce, modlitba za zemřelé. 1. a 2. listopadu je možné získat i v kostele, v ostatní dny při návštěvě hřbitova.

Oslava svatého Martina bude 11. 11. v Pavlínově. Zveme všechny farníky.  Začínáme mši svatou v16 hodin. Informace na plakátech pod věží a u fary.

Modlitba chvály bude 12. listopadu v 18 hodin. Zveme.

Společně vstoupíme do adventu v sobotu 2. prosince v 17:30 u kostela.

Oslava sv. Mikuláše v kostele bude 6. 12. v 18 hodin.

Předvánoční zastavení s Marií – duchovní obnova. Na Slavnost Panny Marie Neposkvrněné ((pátek 8.12. a v sobotu 9.12.) S Marií putujeme k narození Krista, Spasitele. V pátek večer je pozvání určené zvláště pro mladé, v sobotu pro všechny. Udělejme si prosím čas, na rozjímání, modlitbu, mši svatou.

Předvánoční charitativní jarmark připravujeme na třetí adventní neděli. Prosíme, zvažujte co nabídnout.

Příležitost k setkání s Kristem v eucharistii a osobní modlitbě je v každé úterý po ranní mši svaté do 8:15 a ve středu po mši svaté do 19:30. h. Pravidelně také na první pátek od 17:00 do 17:50. h. Čas je možné využít i k přijetí svátosti smíření.

Posvěcení chrámu – Měřínská farnost 29. 10. 2023. „Ježíš v chrámě zastihl prodavače býčků, ovcí a holubů i směnárníky, jak tam sedí. Tu si udělal z provazů důtky a vyhnal všechny z chrámu i s ovcemi a býčky, směnárníkům rozházel peníze a stoly jim zpřevracel a prodavačům holubů řekl: Jděte s tím odtud! Nedělejte z domu mého Otce tržnici!“ (Jan 2, 14-16) „Boží chrám je svatý, a ten chrám jste vy!“ (1Kor 3,17) Co by udělal Ježíš, kdyby vstoupil dnes do našeho chrámu?Aby naše tělesné síly nezakrněly, stavíme tělocvičny a sportovní areály, kde se trénuje tělo. K tréninku našeho ducha máme naše kostely. To je naše duchovní sportoviště, kde rozvíjíme sílu svého ducha. Jakým cvikům se tedy v kostele učíme? (Matka Tereza)