aktuality od 20.8. do 27.8.2023

20 Srp

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 20. 8. do 27. 8. 2023

NE: – 20. neděle v mezidobí – 7:45 Za Růženu a Ludvíka Pokorných, 2 syny, dceru a duše v očistci – 9:15 Za farnost.

PO:Památka sv. Pia X, papeže – 7:00 Za rodinu Svobodovu, Královu, Požárovu a Smejkalovu.

ÚT: Památka Panny Marie, královny – 17:45 Blízkov 19:00 Jersín.

ST: – sv. Růžena z Limy – 18:00 Za rodiče Mrázovy, Jana Peterku, Josefa Hladíka, živou a zemřelou rodinu.

ČT: – Svátek sv. Bartoloměje, apoštola a – 18:00 Modlitby matek, starší skupina. 18:30 Modlitba sv. růžence

PÁ: – sv. Ludvík  – 18:00 Za Jana Kubíka, jeho rodiče a sestry.

SO: – 7:00 Za Josefa a Marii Foltinovy, 2 rodiče, Karla Válku.

NE: – 21. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost – 9:15 Za Pavla Mejzlíka dvoje rodiče, za Miloše Neumanna, celou živou a zemřelou rodinu.

*****

Poděkování za úklid kostela skupině Pavlínov 2. Úklidovou štafetu přebírá Měřín 1.

Poděkování za dnešní příspěvek do sbírky. Sbírka je určena na farnost.

Mše svatá na začátek školního roku – 4. 9. v 18:00

Poutě ve farnosti Měřín a Uhřínov: 10. září – Dědkov, Panny Marie Bolestné, 17. září Uhřínov – Povýšení svatého kříže, 25. září Blízkov, sv. Václava.

Poutě mimo farnost: 9. září Žarošice – přihlášky do 2. září, konec října, Stará Boleslav. Obě poutě budou za předpokladu, že se přihlásí dostatečný počet lidí do autobusu.

Pěší pouť na Velehrad je od 20. 8. – 26. 8. Trasy a bližší informace na plakátu. Je možné se účastnit poutě v závěrečný den, pojede autobus, je třeba se přihlásit.

19. Diecézní pouť rodin bude 2. září v areálu kláštera Porta coeli v Předkláštěří u Tišnova.

Jdeme společně cestou víry „Cesta synodality je cestou, kterou Bůh očekává od církve třetího tisíciletí. Jsme pozváni, abychom společně prožívali putování Božího lidu. Abychom společně následovali Ježíše, který je cesta, pravda i život. Je také pozváním, abychom přijali pozvání k zapojení se do života farnosti způsobem, který je pro nás vlastní, podle darů, které jsme od Boha obdrželi. Děkuji všem, kteří jste již toto poslání přijali.

Žehnání kaple v Chlumku – 19. srpna 2023
Kaple Nejsvětější Trojice v Chlumku je ve správě   obce. Velké poděkování směřuje:
k vedení obce,
také ke všem, kdo se na opravě podíleli
i k vám všem, kdo jste se slavnosti  žehnání zúčastnili.

Modlitba, půst a poutě jsou skutky pokání, kterými se léčí naše duše, odčiňuje to, co způsobil hřích. Žehnáme všem poutníkům putujícím na Velehrad.