aktuality od 7.5. do 14.5.2023

7 Kvě

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 7. 5. do 14. 5.

NE 5. velikonoční neděle – 9:15 – Za Marii Rohovskou, manžela Vojtěcha a syna Vojtěcha – 18:00 Modlitba chvály – mariánská.

PO – Panny Marie, Prostřednice všech milostí – 17:30 Májová pobožnost – 18:00 Za rodiče Jonášovy a Smejkalovy, živou a zemřelou rodinu, příbuzné a duše v očistci.

ÚT – 7:00 Za rodinu Svobodovu, Královu, Požárovu, Smejkalovu – 18:00 Meziříčko.

ST – 17:30 Májová pobožnost – 18:00 Za Řezníčkovy, vnučku Ilonku, Havlíčkovy, Kašparovy a celou rodinu.

ČT- 17:00 Modlitby matek 17:30 Modlitba sv. růžence.

PÁ – 17:30 Májová pobožnost  – 18:00 Za rodiče Fraňkovy a Novotných a jejich děti

SO – Panny Marie Fatimské – 19:00 Za Josefa Smejkala, živé a zemřelé rodiny.

NE – 6. velikonoční neděle – 9:15 – Za Josefa a Věru Dohnalovy, Miroslava Dohnala, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci – 11:00 Poutní mše svatá v Meziříčku.

*****

Aby náš kostel čistotou jen zářil, to je věcí nás všech. Aby nově zazářil, o to se starají někteří z nás. V týdnu před námi se postará 1. skupina z Pavlínova.

Květen je měsíc zasvěcený úctě Panny Marie.

Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem Pavlem, se uskuteční v sobotu 13. května 2023 na mariánském poutním místě v Žarošicích. Setkání se uskuteční ve výroční den zjevení Panny Marie Fatimské. Odjezd autobusu z Měřína v 6:15 od fary. Všechny mladé zveme.

Poutě ve farnosti a okolí: 7.5. – Frankův Zhořec, 14.5. – Meziříčko, 21.5. – Geršov.

Významné dny: Nanebevstoupení Páně – 21.5. Slavnost Seslání Ducha svatého – 28.5.

Májové pobožnosti: středa, pátek, neděle.  Májová pobožnost ve Valše 28.5. Prosebná pouť za úrodu 14.5. – Dědkovská hora. 14.5. – Oslava dne matek.

První svaté přijímání – 28.5. Uhřínov,  4.6. Měřín.

Ježíš říká: „Já jsem cesta“ Kráčejme po této cestě s jistotou

Ježíš řekl:  „Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí! Věříte v Boha, věřte i ve mne. V domě mého Otce je mnoho příbytků. Odcházím vám připravit místo. Cestu, kam já jdu, znáte. Já jsem cesta, pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“ (srov. Jan 14,1-6)

„Četba Božího slova pozvedá naši duši, aby nás nepřemáhalo zoufalství,
a na druhé straně v nás vyvolává respekt, aby námi nezmítala vichřice pýchy.

Jít po střední, pravé a přímé cestě, která nás – obrazně řečeno – vede
mezi zoufalstvím po levici a falešným sebevědomím po pravici, by bylo mnohem obtížnější, kdyby Kristus neřekl: ´Já jsem cesta, pravda a život´ (Jan 14,16). Tím jakoby napovídal: Kudy chceš jít? Já jsem cesta.

Kráčejme proto s jistotou po této cestě a mějme se na pozoru před  léčkami, které nás ohrožují.“ (Podle sv. Augustina).

Požehnaný čas dnešního svátečního dne!