Postní putování nejen pro děti

1 Bře

Kříže ve farnosti

Kříže jsou stálou připomínkou Boží lásky, která se projevila v Kristu ukřižovaném a vzkříšeném. Stavěly se ke cti a slávě Boží, také na místech, kde se odehrály významné věci, na vstupu do vesnice, či města – u kříže se loučili občané se svými zemřelými.

Nápis na kříži často vyjadřoval vztah člověka s Bohem, víru člověka, na kříži nacházíme biblické věty i jména těch, kdo nechali kříž zbudovat.

V postní době chceme nacházet v naší farnosti tyto památníky Boží lásky a svědky víry našich předků.

Kategorie:

Děti do 5. třídy: Napsat místo, kde se kříže nachází, opsat nápis na kříži a pokud je to možné vytvořit fotografii.

Děti od 6. třídy až mládež: Napsat místo, kde se kříže nachází, opsat nápis na kříži vytvořit fotografii, zjistit a napsat historickou souvislost – jeho původ, kdo se o kříž stará.

Dospělé prosíme o pomoc dětem i o dodání vlastních poznatků.

Délka aktivity: postní a velikonoční doba.