Aktuality v týdnu od 1 . 3. do 8. 3. 2015

Druhá neděle postní

Úmysly mše svatých:
NE: 8:00 –
Za Františka a Marii Necidovy, Hermínu a Karla Lázničkovy a Bertu Dujčíkovu/Za všechny dobrodince živé i zemřelé 10:30 – za farníky 18:00 – Před tím než trpěl… křížová cesta.
Po: 7:00 – Za Františka Kadlece, bratra, rodiče Simonidesovy/Na úmysl dárce
ÚT: 7:00 – Za Josefa Urbana, syna, rodiče a sourozence, rodiče Rozmarínovy, 2 dcery, syna a 2 vnuky
ST: 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za Ladislava Nožičku, celou živou a zemřelou rodinu. /Za Františka Sobotku, dvoje rodiče a duše v oč.
ČT: 7:00 – Za Josefu Běhalovu, manžela a duše v očistci  17:00 Pavlínov – s udělováním svátosti nemocných
PÁ: 17:30 Křížová cesta 18:00 – Za Růženu a Bohuslava Štěpánkovy, rodinu Vítkovu, Michálkovu a duše v očistci/Za Jana Růžičku, manželku a dvoje rodiče
SO: Farní duchovní obnova 8:00 – Za Theodora Doubka, rodiče, bratry a švagrovou/Za manžele Chaloupkovy/Na úmysl dárce
NE: 8:00 – Za Josefa Tomana a duše v očistci/Za Františku Krejčovu a manžela 10:30 – za farníky

Další oznámení

Při sbírce minulou neděli – Haléř sv. Petra – jste darovali 19 500 Kč.  Děkujeme také za mimořádné dary na splacení dluhů farnosti 1500 Kč.

Úklid kostela zajišťuje Meziříčko, následovat bude Milíkov.

Společně se modlíme: Za akutně nemocné, ostatní nemocné, ale také s nemocnými v pondělí v 18:00 h, pátek křížová cesta. Za obrácení hříšníků a mír na celém světě – středa křížová cesta. Za nová kněžská a řeholní povolání – čtvrtek – adorace před mši svatou.

Postní duchovní obnova je časem zamyšlení, modlitby, urovnání vztahů s Bohem i lidmi… Je to dar od Boha na naší cestě životem do nebeského království. Znamená to podívat se na život Božím pohledem. Ježíš nás zve, abychom ho zahlédli novým způsobem. Duchovní obnova je nepostradatelná součást křesťanského života. V naší farnosti proběhne v sobotu 7. 3.
Program
: 8:00 h – mše svatá, 8:45 – zamyšlení, 10:15 – zamyšlení, 11:30 – adorace, 15:00 – křížová cesta, 15:30 zamyšlení,  17:00 – film. Promluva bude také při nedělní mši svaté 8. 3. Jste zváni i jen na nějakou část programu. Přednášky budou na faře.

Biskup Vojtěch a bohoslovci brněnské diecéze v naší farnosti. Kdy? O víkendu od pátku 13. 3. do neděle 15. 3. S věřícími naší farnosti se setká otec biskup v neděli při ranní mši svaté, po které bude následovat beseda s farníky.

Společné udělování svátosti nemocných bude v sobotu 14. 3. při mši svaté. Přistoupit k této svátosti mohou všichni nemocní, a také staří lidé, kteří prožívají zdravotní těžkosti spojené se stářím. Prosím, přihlaste se v sakristii.

Pobožnost křížové cesty v postní době bude ve středu a pátek od 17:30 h a v neděli ve 14:00 h.

Tlumočíme pozvání otce biskupa Vojtěcha na 25. Diecézní setkání mládeže brněnské diecéze, které proběhne v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v sobotu 28. března 2015 od 8.30 do 16.00 hodin. Autobus z Měřína v 6:30 h.