Postní doba ve farnosti 2023

25 Úno

Postní doba 2023

Čas postu zde není jen proto, abychom si něco odříkali. Nejde jen něco vynechat, ale jde i o to, abychom získali něco navíc.

Zvláště v postní době má být zřejmé, že různé postní projevy, skutky, konáme z lásky k Pánu Ježíši, který za nás zemřel na kříži. Proto je žádoucí, abychom se zvlášť v postním období zúčastňovali modlitby křížové cesty a doma i ve společenství církve se modlili bolestný růženec a rozjímali o jeho tajemstvích.

Naše cesta, na kterou se vydáváme popeleční středou, nekončí bolestnou smrtí Ježíše na kříži, ale setkáním se zmrtvýchvstalým.

Aktivity v čase postního období:

Společná modlitba křížové cesty je ve středu a v pátek před večerní mši svatou, v neděli odpoledne.

1. postní neděle – 14:30 modlitba křížové cesty.
2. postní neděle – 14:00 duchovní zamyšlení – 14:30 modlitba křížové cesty.
3. postní neděle – 14:00 modlitba u kříže (chvály)
4. postní neděle – 14:00 duchovní zamyšlení – 14:30 modlitba křížové cesty.
Pondělí 20. března – oslava sv. Josefa.
Soboty 25. března – Slavnost Zvěstování Páně
5. postní neděle – 14:00 duchovní zamyšlení – 14:30 modlitba křížové cesty.6. postní neděle – Květná neděle – 14:30 modlitba křížové cesty.
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně – Hod Boží velikonoční

Příležitost k přijetí svátosti smíření:

Vždy půl hodiny před mši svatou.
Úterý 4. dubna, 13:00 – 17:00 – příležitost k přijetí svátosti smíření, zpovědní odpoledne.
Středa po večerní mši svaté. 1. 15. 30. března – do 19:30 h.

Z pastýřského listu o. biskupa Pavla k postní době.
Naše diecéze může být živým společenstvím víry jen v případě, že budeme osobní povolání k manželství, k zasvěcenému životu, ke kněžství a k dalším formám cesty k Bohu prožívat naplno a společně. Proto prosím všechny, aby postní dobu využili k usebranosti, ze které vzejdou jasná rozhodnutí pro osobní budoucnost i pro budoucnost naší diecéze a církve. Právě na tento úmysl budu v postní době každý den ve 21 hodin večer prosit Boha modlitbou Otčenáš, můžete se ke mně připojit.