aktuality od 21.8. do 28.8.2022

21 Srp

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 21. 8. DO 28. 8. 2022

NE – 21. neděle v mezidobí – 7:45 – Za farnost 9:15 – Za rodiče Mrázovy, Jana Peterku, Josefa Hladíka, živou a zemřelou rodinu.

PO Panny Marie Královny 7:00 – Za Jana Kubíka, jeho rodiče a sestru.

ÚT – sv. Růženy z Limy 17:00 – Modlitba matek, mladší skupina.

ST – sv. Bartoloměje, apoštola a mučedníka

ČT – sv. Ludvíka 17:00 – Modlitby matek starší skupina 17:30 – Modlitba růžence.

PÁ –  ct. Martina Středy 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, přízeň šťastnou hodinu smrti.

SO – sv. Moniky 7:00 – Za Josefa a Marii Foltinovy, 2 rodiče, Karla Válku a duše v očistci.

NE – 22. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost 9:15 – Za rodiče Vaculovy, sestru, živou a zemřelou rodinu.

Dnešní sbírka je určena na farnost – na opravu střechy kaple v Meziříčku.

Děkujeme za dary 3 000 Kč, ve prospěch naší farnosti.

Pěší pouť na Velehrad se uskuteční v následujícím týdnu. Informace na plakátech pod věží. K poutníkům se můžeme přidat v Netíně a V. Meziříčí.

18. Diecézní pouť rodin bude 27. srpna v Předklášteří u Tišnova. Pouť ke Staré Matce Boží do Žarošic bude v sobotu 10. září. Na tuto pouť je možné objednat autobus. Závazné přihlášky je třeba odevzdat nejpozději do 4. září.

Teologický kurz začne na podzim v Brně. Vhodný je k osobnímu vzdělávání ve víře, také jako možná příprava na službu v církvi. Zejména je součástí kurzu katecheta – výuka náboženství i jako příprava ke službě akolyty. Přihlášku je třeba podat do poloviny září.

Školní rok se blíží. Mše svatá na počátku roku bude v neděli 4. září v 9:15h. Při této mši svaté bude žehnání dětem, učitelům, katechetkám, ale také rodičům. Od nového školního roku bude každou první neděli v měsíci mše svatá v 9:15 zaměřena pro děti. Prosíme rodiče, mladé, starší děti o pomoc s přípravou této bohoslužby. Prosím, přihlaste se.  Všechny děti zveme k přijetí svátosti smíření před počátkem školního roku.