aktuality od 1.5. do 8.5.2022

1 Kvě

Pořad bohoslužeb v týdnu od 1. 5. do 8. 5. 2022

3. neděle velikonoční – 7:45 – Za Marii Vidlákovu, manžela, živou a zemřelou rodinu Vidlákovu 9:15 – Za rodiče Čermákovy, Necidovy, manžele Paikovy a Bertu Dujčíkovu. 14:00 Májová pobožnost.

PO – Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve – 7:00 – Na úmysl dárce 14:00 Pohřeb pana Jiřího Peroutky z Černé 18:00 – Meziříčko.

ÚT – Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů 7:00 – Za Amálii Doležalovu, manžela a sourozence, rodiče a duše v oč. 15:00 Pohřeb paní Anežky Pelíškové z Pavlínova 17:00 – Modlitby matek mladší skupina.

ST – 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Mužátkovu, Jonákovu, Krčilovu, Soukopovu, Řezníčkovu a duše v očistci.

ČT – 18:00 – Modlitba sv. růžence 18:30 – Modlitby matek starší skupina.

PÁ – Památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka, První pátek v měsíci – 17:30 Májová pobožnost 18:00  – Za Ilonku, Jaroslava, a Anežku Řezníčkovy, rodiče Havlíčkovy, Kašparovy, celou živou a zemřelou rodinu.

SO – První sobota v měsíci 7:00 – Za Marii a Františka Kadlecovy a jejich rodiče.

4. neděle velikonoční7:45 – Za Jaroslava Haláska, vnuka Zdeňka, Miroslava Pospíšila, za živé i zemřelé z rodiny. 9:15 – Za Vladimíra Krejčího a tatínka 14:00 – Májová pobožnost 15:00 Oslava dne matek na faře.

*****

Vstupujeme do týdne modliteb za duchovní povolání. Týden vrcholí nedělí Dobrého pastýře. Pamatujme.

O čistotu kostela pečuje Pustina a Geršov.

Měsíc květen je zasvěcen úctě Panny Marie. Ve farním kostele bude májová pobožnost v týdnu půl hodiny před večerní bohoslužbou. V ostatní dny, dle domluvy.

Farnost převzala štafetu modliteb Nového Jeruzaléma. Jedná se o denní modlitbu svatého růžence v kostele nebo u putovního obrazu Panny Marie. Prosím, aby si jednotlivé obce vyzvedly obraz v kostele.