aktuality od 10.4. do 17.4.2022

10 Dub

Bohoslužby svatého týdne

Květná neděle – 7:45 – Za farnost 9:15 – Za Karla Kašpara a rodiče, rodinu Večeřovu, Navrátilovu a duše v očistci 14:30 – křížová cesta.

Pondělí svatého týdne – 7:00 – Za Karla Mužátka, syna Káju, rodiče Mužátkovy, Tunovy, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Úterý svatého týdne – 7:00 – Za Antonína Přibyla, 2 rodiče, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Středa svatého týdne 7:00 – Za Stanislava a Jarmilu Holánovy, sourozence a dvoje rodiče.

Zelený čtvrtek – 18:30 – Za kněze a nová kněžská povolání. Po mši svaté následuje celoroční adorace v Getsemanské zahradě.

Velký pátek – den přísného postu – 7:00 – Denní modlitba církve 18:00 – Velkopáteční obřady.

Bílá sobota – 7:00 – Denní modlitba církve 21:30 – Velikonoční vigilie. Za Karla Pacala a celý rod.

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně – 7:45 – Za Josefa Zachu, manželku a syna 9:15 – Za farnosti 14:00 – Te Deum a svátostné požehnání.

Vykoupení člověka se uskutečňuje přijetím svátosti smíření, svatým přijímáním a životem ve světle víry. Příležitost k přijetí svátosti smíření bude v úterý od 13. do 17. hodiny. Bude zde více kněží. Příležitost bude také před ranními mši svatými ve svatém týdnu. V okolních farnostech je možné přijmout svátost smíření: Uhřínov – neděle 16:30 – 18:00, pondělí Radostín 16:00 – 18:00, Netín 18:00 – 19:00, středa – Velká Bíteš 17:00 – 19:00, Velké Meziříčí – středa 6:30 – 9:00, 14:00 – 16:00, pátek 9:00 – 11:00.

Apoštol Pavel nás povzbuzuje: Náš velikonoční beránek – Kristus – je už obětován. Proto slavme svátky ne se starým kvasem, ani s kvasem, který znamená špatnost a nešlechetnost, ale s nekvašenými chleby, to je s upřímností a životem podle pravdy.

Náš kostel je otevřen k modlitbě téměř každý den. Je elektronicky střežen, proto prosíme, nevstupujte za zábranu. Při slavení velikonočních svátků bude otevřen pro plný vstup ve čtvrtek po obřadech a celou noc. Zaslechli jsme Ježíšovu prosbu: „Zůstaňte zde a bděte se mnou, bděte a modlete se, bděte a proste.“ Prosím, zapište se na arch – na jednu hodinu minimálně dva. Přicházet můžeme, jak jsme již zvyklí. V pátek bude možnost k plnému vstupu od 8:00 do 16:00 – pokud budeme napsaní, jinak vstup do kostele částečný. Na Bílou sobotu bude vstup do 15:00.

Sbírka na květnou neděli až do červeného pondělí je určena na potřeby farnosti.

Pouť Nového Jeruzaléma bude v naší farnosti v úterý 19. dubna v 18 hodin.

Novéna před svátkem Božího milosrdenství začíná v pátek a je zakončena v předvečer svátku. Vyprošujme Boží milosrdenství pro sebe i celý svět.

Svátek Božího milosrdenství slavíme týden po velikonocích. Velmi prospěšná je pouť k Božímu milosrdenství do nedalekých Slavkovic. Pěší poutníci odchází v neděli 24. dubna v 6:30 z Měřína.

Ať nás Pán požehná, abychom slavili události svatého týdne s velkou láskou, aby se Boží milosrdenství vylilo na celý svět.