aktuality od 20.3. do 27.3.2022

20 Bře

Bohoslužby v týdnu od 20. 3. – 27. 3. 2022

Třetí postní neděle – 7:45 – Za Josefa Zemana, Boží pomoc pro celou živou a zemřelou rodinu a duše v očistci 9:15 – Za farnost 17:00 Modlitba u kříže, chvály.

Pondělí – 7:00 – za obrácení hříšníků, Boží milosrdenství a duše v očistci 18:00 Blízkov

Úterý – 7:00 – Za rodiče Stočkovy, syna Františka, rodiče Sedlákovy, dceru Blanku, Za Miloslava Juříčka, rodiče, celou přízeň 17:00 – Modlitby matek, mladší skupina18:00 Jersín.

Středa 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za rodiče Mikuláškovy a syna

Čtvrtek – 17:00 – Modlitba růžence 17:30 Modlitby matek, starší skupina.

Pátek – Slavnost Zvěstování Páně. 8:30 mše svatá – Počátek aktivity 24 hodin pro Pána 15:00 možnost společné modlitby Korunky k Božímu milosrdenství 17:00 – 18:00 Triduum Modlitby matek 18:00 – Za dvoje rodiče, Libora Krčála a celou živou rodinu.

Sobota –  7:30 – Za nenarozené děti a jejich mámy. 17:00 – Program iniciativy Modlitby matek.

Čtvrtá postní neděle – 7:45 – za farnost 9:15 – Za rodinu Kučerovu, Dvořákovu, Zachovu a celou přízeň 14:00 postní zamyšlení 14:30 Modlitba křížové cesty 15:00 – Třetí den modlitebního Tridua – Modlitby matek.

Poděkování všem, kdo jste přispěli do sbírky, která je určena pro farnost. Poděkování za dary do sbírky minulou neděli, která byla určena na podporu velkých setkání mládeže. Celkem jste darovali 16 690 Kč.

O čistotu kostela se v tomto týdnu stará skupina Měřín 2.

24 hodin pro Pána – 25.3. – 26.3. – 24 hodin s Pánem

je pastorační iniciativa katolické církve, kterou vyhlásila Papežská rada pro novou evangelizaci z podnětu papeže Františka. Je to čas naplněný ztišením, modlitbou, zpěvem. Čas naplněný radosti z odpuštění, z návratu do Otcovy náruče. Začátek je v pátek mši sv, v 8:30 h, ukončení v sobotu mši svatou ráno. Noční průběh je možný při zajištění lidí. Příležitost k přijetí svátosti smíření je při společném programu a ve večerních hodinách.

Modlitby matek – modlitební triduum probíhá od pátku do neděle, dle rozpisu na plakátu. Modlitební setkání je součástí iniciativy 24 hodin pro Pána.

Prožíváme postní dobu, dobu pokání, obnovy. Jedna z možných možností je procházet si desatero, spatřovat v něm Boží lásku i Boží doprovázení. Na týden před námi připadá 5. a 6. přikázání.

Křížová cesta z kostela ke třem křížům na hřbitově bude 1. dubna, po večerní mši svaté.

Zasvěcení Ruska a Ukrajiny Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Milé sestry, milí bratři, jistě jste zaznamenali, že v pátek 25. března 2022 od 17.00 hodin papež František během modliteb za mír, kterým bude předsedat v bazilice svatého Petra v Římě, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tentýž akt ve stejný den vykoná ve Fatimě kardinál Konrád Krajewski jako vyslanec Svatého otce. Modlitba ze svatopetrské baziliky bude přenášena prostřednictvím, Youtube kanálu Vatican media Live a u nás je od 17.00 hodin zařazena do vysílání TV Noe. K tomuto modlitebnímu setkání zve Svatý otec 25. března spolu s biskupy také všechny kněze, jáhny a věřící, aby se k němu připojili při modlitebních setkáních v katedrálách, na mariánských poutních místech i ve farních a řeholních společenstvích po celém světě. Prosím, připojme se také v naší diecézi podle svých možností k této modlitbě za mír na Ukrajině a za skončení válečného konfliktu.

V modlitbě s vámi všemi spojený Váš biskup Vojtěch