aktuality od 29.11. do 6.12.

28 Lis

Bohoslužby

Neděle 29. 11. 2020 – První adventní neděle 7:45 Za farnost 9:15 – Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, Necidovu, Řezníčkovu, Indrovu a duše  v oč.

Pondělí – sv. Ondřeje 7:00 – za rodiče Peterkovy a duše v očistci.

Úterý  – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, Rosovu a otce Františka 17:15 – Meziříčko

Středa – Postní den za odvrácení pandemie. 18:00 – Za Andělu a Františka Simandlovy, Josefa Jonáše, Růženu a Ladislava Cejnkovy.

Čtvrtek  – sv. Františka Xaverského  7:00 – Za Marii Březkovu, celou živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Pátek – První pátek v měsíci zasvěcený úctě Božského srdce 7:30 – Za zemřelého kněze 16:30 – Výstav Nejsvětější svátosti, příležitost je svátosti smíření. 18:00 – Za Leopolda Sedláčka, manželku, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Sobota – První sobota v měsícizasvěcená úctě Panny Marie 16:45 – Adventní duchovní zamyšlení 18:00  – Za Milana Pelíška a rodiče.

Neděle 6. 12. 2020 – Druhá adventní neděle, sv. Mikuláše 7:45 Za farnost 9:15 – Za Marii a Václava Tomanovy, Marii a Antonína Coufalovy, Boženu a Jaromíra Lávičkovy a Jaroslava Boučka.

Bohoslužby v čase vládních omezení jsou v obvyklý čas a s povolenou účastí 20. věřících. Kostel je otevřený k osobní modlitbě po celý den od 7:30 do 17:00 hod.
Kdo můžete, využijte na první pátek mši sv. ráno, na večerní dejte příležitost dalším. Přítomnost kněze v kostele – dopoledne beze změny, odpolední: Pondělí, středa a pátek 16:00 – 17:00, úterý 16:00 – 16:45, čtvrtek není kněz přítomen.

Poděkování všem, kdo podporujete naši farnost i finančně. Děkuji za dary, které přišly bankovním převodem, také za ty, které jste předali osobně, popřípadě vložili do pokladniček v kostele.

K adventu:

Žehnání adventního věnce při každé mši svaté. Pro ty, kteří nemohou přijít, bude žehnání v neděli v 16:00 hod. v kostele. Žehnání můžete provést i sami doma, v kruhu rodiny. Texty jsou v kostele na stolku nebo na internetu.

K adventnímu doprovázení slouží brožura, která je v kostele ne stolku. Najdeme ji také na https://pastorace.biskupstvi.cz/.

Novéna před Slavností Neposkvrněného Početí Panny Marie je vhodnou přípravou. Začíná v pondělí 30. 11. Texty mohou být například: kousek Písma, desátek růžence, zvolání Maria, beze hříchu počatá, oroduj za nás, kteří se k tobě utíkáme. Více na stránkách farnosti.

Duchovní zamyšlení v sobotu /od 16:45 h./ může posloužit k prožívání adventu. Duchovní zamyšlení proběhne za dodržení všech vládních nařízení.
Nemocní a nemohoucí, které mám navštívit, nahlaste se, prosím. Budeme hledat vhodný termín.