aktuality od 31.5. do 7.6.2020

31 Kvě

Neděle 31. 5. – Slavnost Seslání Ducha svatého

9:15 – Za rodiče Vostálovy, Tůnovy, Kožených a Františka Vrbu 11:00 – Poutní slavnost v Geršově, 16:00 – Májová pobožnost u kaple Panny Marie ve Valše. 18:00 Mše sv.
Pondělí – Panny Marie, Matky církve 18:00 – Za obrácení hříšníků a duše v očistci 19:00 – Dědkov.
Úterý –  7:00 – Za 2 rodiče, zemřelou přízeň a nemocnou osobu 18:00 – Pavlínov.
Středa – Sv. Karla Lwangy a druhů mučedníků 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Benáčkovu, Pacalovu a duše v očistci
Čtvrtek  – Ježíše Krista nejvyššího a věčného kněze 7:00 Za farnost.
Pátek –  Sv. Bonifáce, První pátek v měsíci – 17:00 Výstav Nejsvětější svátosti, příležitost ke svátosti smíření  18:00 – Za Pavla Skuřoka, manželku, živou a zemřelou rodinu.
Sobota  – Sv. Norberta 19:00 – Za Jana Růžičku, 2 rodiče a manželku.
Slavnost Nejsvětější Trojice – 7. 6.  7:45 – Za Jana Peterku, rodiče Mrázovy, rodiče, živou a zemřelou rodinu 9:15 – Za farnost.

Poděkování za dar pro kostel 2 000 Kč.

Příležitost k přijetí svátosti smíření je před každou mši svatou. Mimořádná příležitost bude v pondělí 1. června odpoledne od 15. hodiny do mše svaté, která bude v 18 hodin a v úterý 2. června před i po ranní mši svaté do 9. hodin. Bude zde i cizí zpovědník. Svátost smíření, ať je poděkováním za tento veliký dar Zmrtvýchvstalého. Ať je i přípravou na Slavnost Těla A Krve Páně, kterou slavíme 14. 6. Mše sv. v 9:15 h.

Svátost křtu přijme příští neděli v našem kostele, při mši svaté v 9:15, paní Mgr. Naděžda Přibylová.

Poslední hodina náboženství v letošním roce bude 17. června. Začne mši svatou v 16 hodin.

Měsíc červen je zasvěcen úctě Božského Srdce Páně.

Pro připomínku: Slavíme Slavnost Nejsvětější Trojice. Kapli, která nese tento titul, najdeme v naší farnosti v Chlumku.  Kaple prošla rozsáhnou opravou a je ve zprávě obce.

Májová ve Valše bude dnes v 16 hodin. Zájemci o společnou cestu se sejdou v 15:15 u fary. Tímto setkáním chceme především uctít Matku Boží Pannu Marii. Setkání ať je také poděkováním za pomoc a ochranu v časech těžkých, prosbou o Boží požehnání pro naši zemi. V letošním roce bude pouze májová pobožnost, bez následného setkání farnosti. V případě velkého deště bude májová pobožnost v 17:30 v kostele, následovat bude v 18 hodin mše svatá.

Poděkování všem, kdo jste přicházeli na májové pobožnosti do kostela nebo do kaplí naší farnosti.

Letní tábory bude možné pořádat, tedy i farní tábor. Přihlášky jsou na stolku.