aktuality od 12.5. do 19.5.2019

12 Kvě

4. velikonoční neděle                                              12. 5. 2019

Úmysly mše svatých:

Ne: – 7:45 – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, živou a zemřelou rodinu  9:15za farnost. 14:00 Májová pobožnost.

PO:  – 7:00 – Za Karla Mužátka, syna Káju, 2 rodiče a celý rod. 17:30 – Meziříčko

ÚT: – 7:00 – Za Petra Zemana, rodiče, sourozence a duše v očistci.

STŘ: – 18:00 – Za Josefa Vaculu, 2 rodiče a celou rodinu.

ČT: – 7:00 – Za Jana Rosola, 2 rodiče a za otce Františka.

PÁ: – 18:00 – Za děti a vnoučata.

SO – 11:00 – Na poděkování za dožití požehnaného věku, s prosbou o Boží ochranu a pomoc pro rodinu 17:00 – Za Karla Peterku, 2 rodiče, rodinu Peterkovu a Fialovu.

Ne: 9:15 – Za Josefa a Věru Dohnalovy, Miroslava Dohnala, celou živou rodinu, přízeň a duše v očistci 11:00 – Poutní slavnost v Meziříčku. 18:00 – Májová pobožnost.

Informace pro farnost Měřín .

Čtvrtá neděle velikonoční se nazývá Nedělí dobrého pastýře. Dnes se zvláště modlíme za nová kněžská a řeholní povolání.

Dnes oslavíme Den matek. Přijměte pozvání na májovou pobožnost ve 14 hodin a k vlastní oslavě v 15: hodin na faře.

O čistotu kostela pečuje Milíkov, následuje Meziříčko.

K Májovým pobožnostem se scházíme v kaplích na vesnicích, dle zavedeného rozpisu. Ve farním kostele jsou každý den v 18 hodin nebo půl hodinu před večerními bohoslužbami. Nezapomínejme, Panna Maria je Brána nebeská. Ježíš nám ji dává jako průvodkyni na cestě. Přijměme pozvání.

Příští sobotu proběhne v naší farnosti setkání mládeže z našeho děkanství. Setkávání mladých, sobě rovných je pro víru mladých v dnešní době velmi důležité. Mladí, přijměte pozvání, dospělí povzbuďte mladé k účasti.

Na závěr setkání bude mše svatá v 17 hodin. Tato mše svatá je s nedělní platností.

Sbírka příští neděli je určena na farnost, na splácení dluhů.

Křestní slavnost bude příští neděli při mši svaté.

První svaté přijímání bude ve farnosti 26. května, při mši svaté v 9:15 hod. první svatou zpovědí a prvním svatým přijímáním vstupují děti do svátostného života. Pamatujme prosím na děti i jejich rodiny v modlitbě.  Tento den může být ohlédnutím a oživením i pro děti, které přistoupily v uplynulých letech. Rodiče prosím, veďte děti k pravidelnému svátostnému životu. Nezapomínejme, že přijímání Eucharistie je osobní setkání s Kristem i zárukou věčného života.

V neděli 26. května bude již pravidelná májová pobožnost u kaple Panny Marie ve Valše. Začátek v 15 hodin. Prosím ochotné farníky, kteří by mohli pomoci s uspořádáním.  Přihlaste se, prosím.