aktuality od 14.4 do 21.4.2019

13 Dub

Květná neděle – 7:45 –  Za farníky 9:15 Za Marii a Ludvíka Vidlákovy a Pavla Mejzlíka 14:00 Křížová cesta.

Po – 7:00 – Za Stanislava a Jarmilu Holánovy, živou a zemřelou přízeň.

Út – 7.00 – Za Jaroslava Simandla, bratra, rodiče, Blaženu Petrovu, manžela, rodiče a děti.

St – Adorační den farnosti: 7:30 – Mše svatá a výstav Nejsvětější svátosti. 16:00 – Ukončení adorace, mše svatá za rodiče Simonidesovy, 2 rodiče a duše v očistci.

Zelený čtvrtek – 18:30 – Za kněze. 20:00 začátek celonočního bdění s Kristem v Getsemanské zahradě.

Velký pátek – 7:00 – ranní modlitba církve 18:00 – Velkopáteční obřady – den přísného půstu.

Bílá sobota7:00 – ranní modlitba církve

Vigilie – bdění na modlitbách, obřady velké noci – 19:30 – Za Karla Pacala a celý rod.

Hod Boží velikonoční – 7:45 – za farníky 9:15 – Za rodiče Vostálovy, Tůnovy, Kožených

a Františka Vrbu 14:00 – Te Deum a svátostné požehnání.

Poděkování všem, kdo jste

Připravovali a zajišťovali pouť Nového Jeruzaléma, kdo jste zajistili i nabídli občerstvení.

Kdo jste se starali a postaráte o čistotu našeho kostela

Sbírky o svátcích

• Jsou určeny ve prospěch farnosti
  • Dobrovolná sbírka na „Boží hrob“,  je na Velký pátek. Dary odevzdejte do pokladnice pod sochou sv. Antonína

Jak pomoci zajistit hladký průběh velikonočních svátků – mohu udělat více, než jindy?

Dobře se připravit a dobře prožít, otevřít svá srdce Božím darům. Již v úterý máme příležitost dovolit Ježíši, aby nám očistil srdce od hříchů. Děkuji všem, kdo využili příležitost při Novém Jeruzalémě. Již ve středu jsme pozváni, abychom jménem celé naší diecéze, se radovali z přítomnosti Ježíše ve Svátosti oltářní, přijďte se poklonit, poděkovat, poprosit… Ze čtvrtka na pátek se chceme nechat oslovit Ježíšových slovem: „Bděte se mnou, modlete se!“ Modlitba začíná ve 20 hodin a trvá celou noc. V pátek, v den, kdy zemřel Kristus, si chtějme udělat čas v odpoledním čase na modlitbu.  Na Bílou sobotu se chceme setkávat v modlitbě u Božího hrobu kostele. ABY MOHL BÝT KOSTEL V TYTO DNY OTEVŘENÝ K NÁVŠTĚVĚ A MODLITBĚ, PROSÍM ZAPIŠTE SVOJI PŘÍTOMNOST NA SEZNAM NA STOLKU U VCHODU DO KOSTELA.

Na noční vigilii si vezměte svíce k obnově křestních slibů. Po mši svaté na Boží hod se budou žehnat pokrmy, které si přinesete.

Od Velkého pátku se modlíme Novénu k Božímu milosrdenství.

Ostatní informace: připomínám, že přihlášky na farní tábor jsou na stolku u vchodu do kostela. Přihlásit se je možné do 15. května. 18. 5. proběhne v naší farnosti děkanské setkání mládeže.

Poutní zájezd do Polského Krakova bude na počátku července. Informace na plakátě, přihlášení si vyzvednou informace v sakristii. Přihlásit se je možné do konce dubna.