aktuality od 11.11. do 18.11.2018

10 Lis

32. neděle v mezidobí 11. 11. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za rodiče Holubovy, Šlechtickovy, živou a zemřelou rodinu 11:00 – Na poděkování za 50 let společného života. 18:00 – modlitba chvály.

PO: – Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka 18:00 – Za Karla a Anežku Pokorných, živé a zemřelé.

ÚT – sv. Anežky České 18:00 – Za Josefa Hvězdy, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Stř. – mše svatá není

ČT: – Sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele církve – mše svatá není

Pá: – 18:00 – Za Josefa Zachu a rodiče.

So: – Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice, sv. Gertrudy  7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci.

Ne: 9:15 – za farnost 11:00 – Za manžele Krejčovy a zemřelého bratra Františka.

Informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Meziříčko, následuje Milíkov.

Poděkování všem, nejen Pavlínovským, za uspořádání oslavy svátku sv. Martina. Poděkování všem, kdo jste přišli.

Poděkování všem za dary v celkové výši 5000 Kč.

Návštěvu našeho kostela slíbil svatý Mikuláš na pátek
7. listopadu po dětské mše svaté.

Změna začátku nedělní mše svaté bude od Slavnosti Ježíše Krista Krále, to je od 25. listopadu. Nedělní mše svaté budou takto: první v 7:45 hod. a druhá v 9:15 hod. V Uhřínově pak v 11:00 hod. Prosím farníky z Černé, kteří mají v autě místo, aby je nabídli těm, kdo auto nemají. Ti, kteří nemají, nebojte se zeptat. Děkuji za pochopení.

8. prosince proběhne v naší farnosti Adventní duchovní obnova. Celý adventní čas zaznívá zvolání: „Ejhle Hospodin přijde…“ a „Na tvůj příchod čekáme…“ Obě zvolání je spojeno s přípravou cesty v našem srdci i kontrolou stavu naší duše. Součástí duchovní obnovy je tedy mše svatá, naslouchání Božímu slovu, kontrola našeho nasměrování, rozhodnutí, co je dobré upravit nebo změnit. Účastníci se zbytečně nerozptylují. Přijměte prosím pozvání.

Děkanátní setkání mládeže proběhne ve Velké Bíteši v sobotu 24. 11. od 13. hodiny.

Mše svatá. Když jsem byla mladší, chápala jsem Eucharistii jak samozřejmost. Prostě neměla jsem žádný těžký hřích, a tak proč bych nešla k přijímání, když jdou všichni. Vůbec jsem neuvažovala o tom, že by pro mě Eucharistie mohla něco znamenat.  Ale s odstupem času chápu Eucharistii jako velkou milost, jako osobní setkání s Kristem, který naplňuje mé srdce a touží jej proměňovat ke svému obrazu. Touží po tom, abych se mu co nejvíce podobala, – tak jak po tom toužím i já. Neznám žádný jiný, dokonalejší způsob přiblížení se ke Kristu než skrze čisté srdce, do kterého vstupuje On, Pán skrze Eucharistii.  Eucharistie dává život, tak proč umírat? /Pavla 17 let/ Pokračování.