aktuality od 25.3 do 1.4.2018

25 Bře

Květná neděle                                             25. 3. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – Květná neděle – 9:15 Za farnost11:00 – Za Jiřinu Štěpánkovu.  14:00 – Pobožnost Křížové cesty.

PO: – 7:00 Za Karla Mužátka, syna Káju, rodiče Mužátkovy, Tůmovy, celou zemřelou přízeň a duše v očistci. 14:00 Pohřeb pana Metoděje Peroutky.

ÚT: – 7:00 – Za rodiče Kučerovy.

Stř. – 7:00 Za rodinu Kukučkovu, celý rod a duše v očistci. 15:00 Kremační rozloučení s Panem Karle Fialou.

ČT: – Bohoslužba zeleného čtvrtku – 18:00 Za kněze.

Pá: – 7:00 Modlitba církve – 18:00 Velkopáteční obřady.

SO: – 7:00 Modlitba církve – 20:00 Obřady velikonoční vigilieZa Karla Pacala, celý rod a rodinu Lázničkovu.

NE: – Slavnost Zmrtvýchvstání Pána Ježíše 9:15 – Za farnost 11:00 – Za otce Františka.  14:00 – Te Deum a svátostné požehnání.

Poděkování všem, kdo jste minulou neděli přispěli do pravidelné sbírky pro farnost. Celkem jste darovali 26 300 Kč. Poděkování také všem, kdo jste během týdne darovali 4000 Kč. Sbírky o Velikonočních svátcích jsou určeny pro farnost. Finanční dary určené na údržbu Božího hrobu v Jeruzalémě vkládejte během velkého pátku po pokladničky pod sochou sv. Antonína.

K čistotě kostela přispěje Pavlínov 1, následuje Pavlínov 2.

Pořad bohoslužeb o velikonočních svátcích

Květná neděle – nedělní pořad bohoslužeb. Odpoledne ve 14 hodin je Křížová cesta.

Úterý od 13. – do 17. hodiny je příležitost k přijetí svátosti smíření. Prosíme, neodkládejte přijetí této svátosti, využijte čas, kdy zde bude více zpovědníků. Zkoumejte, jaké volání v našem životě přesahuje: Hosana nebo ukřižuj?

Zelený čtvrtek – kněží slaví dopoledne s biskupem svůj svátek. Pamatujte na nás, kněze. Večer, po obřadech Zeleného čtvrtku bude celonoční adorace. Přijměme Ježíšovu prosbu: Zůstaňte a bděte se mnou. Zůstaneme? Přijdeme?

Velký pátek je dnem, kdy Ježíš za nás na kříži zemřel. Je to den přísného postu. Den modlitby a rozjímání o Boží lásce.

Na velký pátek začíná novéna k Božímu milosrdenství. Tato novéna se koná na přání Pána Ježíše, před svátkem Božího milosrdenství.

Sobotní vigilie – bdění na modlitbách, očekávání Vzkříšeného. Na bohoslužbu si vezměte svíce, které si pak odnesete domů.

V neděli Zmrtvýchvstání opět zazní slavné Aleluja. Zazní i z našich úst a srdce?

Prosím, zúčastněte se obřadů po všechny dny!