aktuality od 4.3. do 11.3.2018

3 Bře

3. neděle postní                                         4. 2. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – 9:15 – Za rodinu Necidovu, Lázničkovu, Bertu Dujčíkovu a duše v očistci. 11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost Křížové cesty.

PO: – 7:00 – Za dobrodince farnosti a nemocné.

ÚT: – 7:00 – Za Jana Rosola, rodiče, otce Františka a za duše v očistci 17:00 Pavlínov

Stř. 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za rodinu Blažkovu, Čermákovu, Paikovu, Necidovu a Bertu Dujčíkovu/ Za Jana a Annu Kožených.

ČT: – 7:00 – Za Ivana Kollera a živou rodinu.

Pá: – 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za zemřelého Františka Jaše, za Františku Kudrnovu a Hradovu a manžele a celou přízeň.

SO: – 7:00 – Za Vratislavu Suchoňovou a rodiče Koutných.

NE: – 9:15 – Za rodinu Pužovu a Bartákovu.

11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost Křížové cesty.

Do sbírky Haléř sv. Patra jsme přispěli částkou 14 850 Kč. Touto sbírkou pomáhá sv. Otec ke zmírnění utrpení lidí ve světě. Bůh všem odplať štědrost a lásku.

Dnes ve 14 hodin je Křížová cesta. Tuto pobožnost vedou muži a otcové. Přijďte všichni k této společné modlitbě. Muž, otec je ten, kdo vede, chrání, utváří rodinné společenství, poskytuje bezpečí. Muž je hlavou rodiny, žena srdcem. Oba jsou pro život rodiny nepostradatelní. Platí to i v náboženské rovině. Otcové, muži, přijďte ke společné modlitbě. Prosím manželky a děti, doprovoďte je.

O příštím víkendu se připojíme ke svatému Otci zvláštní modlitbou, přebýváním u Ježíše, nasloucháním Božímu slovu. Iniciativu 24 hodin pro Pána začínáme v pátek 9. 3. od 15. hodin do 22:00 hod. a v sobotu 10. 3. od 6:00 hod. do 15:00 hod. Prosím, najděme si vhodný a vyhovující čas pro ztišení u Pána. Prosím také napišme se na arch, kdy zde chceme být.

Modlitbu křížové cesty v pátek vedou děti – od 17:30 h.

Společná křížová cesta celého děkanství bude 15. 3. od 14:30 h. z Dědkova a Dědkovskou horu.

Blíží se Květná neděle, kdy v diecézích probíhá setkání mládeže se svým biskupem. Je to den setkání, poznání a společné modlitby. Prosím zájemce o toto setkání a společnou dopravu, aby se nahlásili do 10. 3.

Tomuto setkání předchází týden modlitby mládeže a za mládež. (18. – 25. 3. 2018) Nezapomeňme, máme velkou moc, když se modlíme a důvěřujeme Bohu.

K čistotě kostela přispěje Blízkov, následuje Černá.

Přejeme požehnanou postní dobu, ve které Pán chce odstranit starý kvas z našeho života. Chceme to i my?