aktuality od 22.10. do 29.10. 2017

22 Říj

29. neděle v mezidobí                              22. 10. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Marii a Karla Pokorných, Anežku a Oldřicha Kratochvílovy a celou rodinu Krejčovu 11:00 – Za farnost

PO: – sv. Jan Kapistránský – 7:00 – Za rodiče Cejnkovy, syna, rodiče Vaňkovy, Karla Běhala a celou zemřelou rodinu/ Za Karla Kašpara a rodiče, rodinu Večeřovu, Navrátilovu a duše v očistci.

ÚT: – sv. Antonín Maria Klaret 7:00 – Za ct. sestru Milenu Rosolovu a Jana Rosola. 17:00 Blízkov.

Stř: – 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Melkovu a Blažkovu a Anastázii Fialovu

ČT: – 8:00 – Za rodiče Čermákovy 2 dcery, Jiřího Havlíčka a Milana Horkého.

Pá: – 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Teplých a Veselých.

SO: – sv. Šimon a Juda – 7:00 – Za rodinu Padalíkovu, synovce, 2 rodiče a duše v očistci/Za otce Františka, rodiče Chlubnovy, 2 syny, rodiče Rosovy.

NE: 9:15 – Za živé a zemřelé členy mysliveckého sdružení 11:00 – Za farnost.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 4, následuje Meziříčko.

Děkuji za vaše finanční dary do sbírky minulou neděli, která byla určena pro farnost. Celkem jste darovali 27 690 Kč, děkuji také za dary 5500 Kč.

Děkuji za váš dar do dnešní sbírky, která je určena na podporu misijního působení církve.

Děkuji i za vaše nehmotné dary v podobě modliteb a obětí, které přinášíte za farnost i za šíření Božího království.

Ve čtvrtek se uskuteční další setkání seniorů. Začínáme mši svatou v 8 hodin.

Fotografie z pohřbu o. Františka jsou ke zhlédnutí na kamnech. Dnes je poslední den na objednání

Svatohubertská troubená mše bude příští neděli v 9:15 h.

Misijní neděle je příležitostí vyjádřit také vděčnost Bohu za vše co nám dává. Není samozřejmostí, ani naší zásluhou, že jsme se narodili a žijeme v podmínkách duchovního a materiálního dostatku. Ježíš zná i bez ptaní bohatství každého z nás a byla by škoda, kdyby nám chybělo jen jedno – umět se rozdělit s potřebnými.

Drazí přátelé, zvu vás tedy k prožití letošní Misijní neděle v zamyšlení nad podstatou misií, v modlitbách za misionáře a misionářky v dalekých krajích a také vyjádřením solidarity s chudými, kteří potřebují pomoc. Rozdělme se o poklad víry s někým ve svém okolí a příkladem svého života ukažme na krásu evangelní zvěsti i potřebu praktického uvádění Božích rad do reality právě pomocí v misiích.

Konejme misii tak, že se budeme inspirovat Pannou Marií, Matkou evangelizace. Ona, vedena Duchem, přijala Slovo života do hloubky své pokorné víry a darovala ho světu. Kéž nám Panna pomáhá vyslovovat naše „ano“ při naléhavé potřebě hlásání Ježíšovy radostné zvěsti v naší době.