aktuality od 10.9. do 17.9.2017

8 Zář

23. neděle v mezidobí                              10. 9. 2017

Úmysly, na které pamatujeme při mši svatých:

NE: – 9:15 – Za rodiče Kučerovy a dceru Miluši 11:00 – Za farnost.

PO: – 7:00 – Za Josefu Běhalovu, manžela a duše v očistci.

ÚT: – Jména Panny Marie – 13:30 Pohřeb paní Markové 18:00 Meziříčko.

Stř: Památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve 17:00 Blízkov 18:00 – Za rodiče Doležalovy, Karla Večeřu, rodiče Večeřovy.

ČT: Svátek Povýšení sv. kříže 18:00 – Za Stanislava Prachaře, rodiče, za Ladislava Doležala, živou a zemřelou rodinu a ochranu Boží a Panny Marie.

Pá: Památka Panny Marie bolestné 7:00 –  Za rodiče Josefa a Terezii Novotných, živou a zemřelou rodinu a duše v oč.

SO: – Památka sv.Ludmily, mučednice – 18:00 – Za rodiče Oulehlovy, Kafkovy a 2 synovce.

NE: 9:15 – Za Ludmilu Pytnerovu, manžela, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci 11:00 – Poutní mše sv. v Dědkově

Poděkování za dar 1000 Kč.

Poděkování všem, kdo přispějete příští neděli do sbírky na farnost. Sbírka je určena na splacení dluhů.

Úklid kostela zajišťuje Jersín, následuje Pavlínov 1.

Setkání biřmovanců je v sobotu 16. 9. v 8 hodin v kostele. Účast nutná.

Den, kdy naše farnost obdrží zvláštní obdarování prostřednictvím svátosti biřmování je 28. září. Tento den je vhodnou příležitostí pro nás všechny, kdo jsme tuto svátost již přijali dříve. Chceme „oživit dar Ducha svatého, který nám byl dán vkládáním biskupových rukou“. Již dnes všechny zvu ke společné přípravě, která započne v pátek 22. září večer.

Poděkování Pánu Bohu za úrodu bude příští neděli při mši svaté v 9:15 h. Prosím, přineste si něco z vaší úrody jako výraz poděkování, a také k požehnání.

Výuka náboženství ve škole začíná v týdnu od 18. září. Vyučuje se ve všech ročnících. Rozvrh je na internetových stránkách farnosti. Rodiče, nezapomínejme, že na život zde na zemi se děti připravují třeba 15 i více roků. A na život s Bohem i na věčnost? Nemylme se, do věčnosti s Bohem nepřejdeme nějak plynule, bez našeho zapojení.

Mše svaté pro děti budou bývat v pátek, jako obvykle.

Chápejme, že výuka náboženství, dětské mše, apod. jsou jen pomocí kněze, katechetů rodičům.

Věřím, že se ve škole uvidíme se všemi dětmi, které přistoupili k 1. sv. přijímání. Otec biskup zve všechny tyto děti k setkání do Brna. Rodiče, přijďte si pro informace.

Kdo jste si objednali video z primice, vyzvedněte si je co nejdříve. Fotografie budou později.

Přírodní katastrofy ve světě nás přivádí k modlitbě za postižené i k zamyšlení nad stylem našeho života.