aktuality od 25.6. do 2.7.2017

24 Čvn

Poutní slavnost                              25. 6. 2017

Úmysly mše svaté: NE- 9:15 – Na poděkování za dožití požehnaného věku, s prosbou o další Boží pomoc a ochranu./Za rodiče Mrázovy, dva bratry, rodiče Kratochvílovy, švagra, Jana a Františku Hradovy a za synovce 11:00 – Za farnost. 14:30 – sv. požehnání.

PO: – 7:00 – Za Františka Kadlece, bratra a rodiče 18:00 – Černá.

ÚT: – 15:00 – Pohřeb paní Zemanové z Meziříčka 18:00 – Za Františka Sedláka, Josefa Vávru a oboje rodiče.

ST: – sv. Ireneje, biskupa a mučedníka – 16:00 – Na poděkování Pánu Bohu za pomoc v uplynulém školním roce/Za Marii a Karla Hrůzovy a celou rodinu.

ČT: – Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů, hlavních patronů brněnské diecéze – 7:00 – Na poděkování za přijatá dobrodiní.

PÁ: – 18:00 – Za Milana Pelíška a rodiče/Za nemocné v rodině.

SO: – Primiční slavnost 14:00 – Za Josefa a Josefu Peterkovy a duše v očistci.

NE: – 9:15 – Za Bertu Dujčíkovu, rodinu Necidovu a Josefa Procházku/ Za Františka Kadlece, bratra, rodiče a duše v očistci 11:00 – Za farnost.

Poděkování za dary pro farnost v částce 7000 Kč.

Poděkování všem, kdo jste přispěli do dnešní sbírky na farnost. Minulou neděli jste darovali 27 400 Kč.

Sbírka příští neděle je určena na bohoslovce.

Poděkování vám, kdo jste již nabídli finanční půjčku naší farnosti. Jak víte, farnost Brno-Lesná nás požádala o navrácení půjčky z důvodu počátku stavby kostela. Prosím i nadále o zvážení možnosti z vaší strany. Informace u kněze.

Poděkování všem, kdo pomáháte při zajištění primiční slavnosti, která bude 1. 7. ve 14 hodin. Také všem, za vaše finanční dary.

Program primiční slavnosti:

Před vlastní primiční slavností bude kostel sloužit pouze pro novokněze, rodinu, kněze a ty, kdo budou chtít přistoupit ke svátosti smíření. Během primiční mše svaté bude sloužit zvláště nemohoucím.

13:15 modlitba růžence před tribunou

13:40 rodičovské požehnání, žehnání ornátů v kostele. Žehnání není určeno pro širokou veřejnost.

13:55 odchod průvodu od kostela. Všichni, kdo budou tvořit liturgický průvod, se shromáždí ve 13:45. (ministranti, družičky, kněží, atd.)

14:00 primiční mše svatá. Před zahájením bude přivítání novokněze zástupcem Městyse Měřín a farnosti.

Po primiční mši svaté je zajištěno občerstvení pro všechny, pro pozvané na faře a farní zahradě.

Vhodnou přípravou k primiční mši svaté je přijetí svátosti smíření. Příležitost je hodinu před začátkem každé mše svaté!

Úklid kostela Pavlínov 2, následuje Měřín1.