aktuality od 18.6. do 25.6.2017

17 Čvn

Slavnost Těla a Krve Páně                              18. 6. 2017

Úmysly mše svaté:

NE- 9:15 – Za Aloise a Marii Bradáčovy, celou rodinu Bradáčovu/Za Zemanovy.

PO: – Sv. Jana Nepomuckého Neumanna – 7:00 – Za Jiřího Klímu a rodiče, Za Čermákovy, 2 dcery a duše v očistci/ Za rodinu Kourkovu. Hintnausovu, Dp. Jaroslava Kourka. Dp. Antonína Javůrka a Annu Macháčkovu.

ÚT: – 7:00 – Za rodiče Šlechtickovy, syna Františka, sourozence, živou a zemřelou rodinu 18:00 – Jersín.

ST: – Sv. Aloise – 18:00 – Za rodiče Janečkovy, sourozence, děti a duše v oč./ Za Aloise Chlubnu, manželku a dva syny.

ČT: – Sv. Jana Fischera a sv. Tomáše Mora – 7:00 – Za rodinu Koudelovu, Čamkovu a duše v očistci.

PÁ: – Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova – 17:00 – Výstav Nejsvětější svátosti, litanie k Božskému Srdci za posvěcení kněží 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Pólovu a duše v očistci / Za Jiřího Číhala, rodiče a celou živou a zemřelou přízeň a duše v očistci.

SO: – Slavnost Narození sv. Jana Křtitele – 7:00 – Za Libuši a Otakara Salašovy, Bořivoje Řezníčka, Jiřinu Sýkorovu a zemřelé děti.

NE: – Poutní slavnost – 9:15 – Na poděkování za dožití požehnaného věku, s prosbou o další Boží pomoc a ochranu./Za rodiče Mrázovy, dva bratry, rodiče Kratochvílovy, švagra, Jana a Františku Hradovy a za synovce 11:00 – Za farnost. 14:30 – sv. požehnání.

Poděkování všem, kdo jste připravili dnešní slavnost. Vám, co jste nachystali oltáře, hasičům, muzikantům, všem, kdo vypravili družičky a děti…

Poděkování za dary pro farnost v částce 2000 Kč.

Poděkování všem, kdo jste přispěli do dnešní sbírky na farnost, a také i všem, kdo přispějete příští neděli.

Poděkování vám, kdo jste již nabídli finanční půjčku naší farnosti. Jak víte, farnost Brno-Lesná nás požádala o navrácení půjčky z důvodu počátku stavby kostela. Prosím i nadále o zvážení možnosti z vaší strany. Informace u kněze.

Poděkování všem, kdo jste se zapojili do velkého úklidu našeho kostela. Bůh odplať vaši pomoc při zvelebení Božího domu. Udělali jste, co bylo ve vašich silách.

Poděkování všem, kdo pomáháte při zajištění primiční slavnosti, která bude 1. 7. ve 14 hodin. Také všem, za vaše finanční dary.

Prosíme rodiče, aby vypravily děvčata za družičky.

Příští neděli slavíme poutní Slavnost Narození sv. Jana Křtitele. Při mši svaté v 9:15 h. přivítáme novokněze Ladislava v domovské farnosti, předáme dary za farnost.

Kněžské svěcení přijme jáhen Ladislav v sobotu 24. 6., v den Narození sv. Jana Křtitele. Světitelem bude Brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Svěcení začíná v 9 hodin v katedrále.

Autobusy na kněžské svěcení odjíždí 24. června v 7 hodin ráno od fary. Návrat přibližně ve 12:30 h.

Úklid kostela Pavlínov 2, následuje Měřín1.

Za necelé dva měsíce začíná Celostátní setkání mládeže v Olomouci. Jedná se o mimořádnou příležitost, setkat se s mladými lidmi, prožívající víru v Boha, zakusit společenství církve, naslouchat osobnostem, jak prožívají víru. Přihlásit se je možné na webu: olomouc2017.signaly.cz