aktuality od 2.4. do 9.4. 2017

1 Dub

5. neděle postní                                     2. 4. 2017

Úmysly mše svaté

NE:9:15 – Za Miroslava Semráda, rodiče a tetu / Za živou a zemřelou rodinu Střechovu, Rosovu, Bartošovu a za nemocné v rodině 11:00 – Za farnost 14:00 – Křížová cesta – Modlitbou provází mládež farnosti.

PO: – 7:00 – Za rodinu Kukučkovu, celou přízeň a duše v očistci/ Na úmysl dárce

ÚT: – 7:00 – Za Rycharda Čermáka, rodiče a bratra Ladislava 18:00 – Pavlínov

ST: – 18:00 – Za Josefa Zachu, manželku a syna/ Za obrácení a spásu v rodině

ČT: 7:00 – Za rodiče Jurkovy a dceru, rodiče Pažourkovy, za MUDr Jiřího Fabíka a syna

PÁ: – 18:00 – Za Marii Růžičkovu a manžela/ Na poděkování P. Bohu za přijaté milosti s prosbou o pomoc a požehnání

SO: – 7:00 – Za rodiče Smejkalovy, živé a zemřelé příbuzné a dobré vztahy v rodině

NE: Květná – 9:15 – Za Marii Vidlákovu, manžela a 2 rodiče/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Karla Řezníčka

11:00 – Za farnost 14:00 – Křížová cesta

Poděkování dárcům za dary v celkové výši 3 100Kč

Úklid kostela zajišťuje Měřín 3, následuje Měřín 4.

Myslíme na prázdniny: Na prázdniny chystáme dva tábory pro děti. Jeden tábor příměstský – je určen pro děti od pěti do osmi roků a bude v Měříně. Druhý tábor je pro děti starší osmi roků, bude mimo farnost. Bližší informace na faře nebo u organizátorů a na plakátě.

Pozvání pro mladé na Celostátní setkání mládeže do Olomouce. Je to jedinečná příležitost setkat se s vrstevníky a společně prožívat víru. Kdy? 15. – 20. 8. 2017. Pozvání na Diecézní setkání s otcem biskupem do Brna. Setkání se uskuteční v sobotu 8. 4. Pojede autobus.

Nejen liturgické slavení v měsíci dubnu: Návštěva starých, nemohoucích a nemocných bude i v tomto týdnu.

Modlitby za mládež – s mládeží – v celé církvi se konají od 2. 4. do 7. 4. Chtějme se připojit, a tak mladým pomoci při hledání, rozhodování i zápasech nejen o víru. Způsob společné modlitby může být i dnešní křížová cesta.

Svátost smíření před velikonočními svátky bude v úterý Svatého týdne – 11. 4. od 13. hod. do 18. hod. Odpoledne bude završeno poutí Nového Jeruzaléma v naší farnosti. Prosím, přijďte v tomto termínu, podle možnosti pamatujme i na malé občerstvení pro poutníky.

Celonoční bdění s Ježíšem v zahradě Getsemanské bude v noci ze Zeleného čtvrtku na Velký pátek.

Velikonoční obřady: Zelený čtvrtek, Velký pátek – 18:30 h. Sobotní vigilie ve 22: 15 h. Velikonoční neděle 9:15 a 11 h. Velikonoční pondělí 9:15 h. Pouť ve Slavkovicích k Božímu milosrdenství je 23. 4.

Pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného v Podještědí 8. 5. 2017.