aktuality od 17.7. do 24.7.2016

18 Čvc

17. neděle v mezidobí 17 . 7. 2016

Myšlenka z neděle: „Bůh nechce především od tebe tvůj výkon, ale chce tvou odevzdanost a poslušnost.“

Úmysly mše svaté:

NE: – 8:00 – Za manžele Simajchlovy, Stanislava Kuřátka, živou a zemřelou rodinu Doležalovu/ Za Vladimíra Hladíka a duše v oč. 10:30 – Za farnost
PO: – 7:00 – Za Jana Rosola a 2 rodiče/ Za Františka Kadlece, bratra a duše v očistci 9:00 – Pohřeb paní Jašové z Pustiny.
ÚT: – 7:00 – Za rodiče Foltinovy, zemřelé děti, duše v očistci a nemocnou Boženku/ Za Bohumíra Hartmana, manželku a celou rodinu
ST: – 18:00 – Za Vlastu a Stanislava Klímovy, 2 rodiče, zemřelou přízeň a duše v očistci/Na úmysl dárce
Čt:sv. Vavřince z Brindisi – 7:00 – Za rodiče Machovy a celou přízeň/ Za Marii Doležalovu, manžela a celou rodinu 18:00 Jersín
PÁ:Památka sv. Marie Magdaleny – 7:00 – Za růžencové bratrstvo z Dědkova/ Za Jindřicha Hévra, manželku a děti
SO: – Svátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy – 7:00 – Za Annu Landsmanovu a rodiče/ Za Dr. Jana Srpa, rodiče a přízeň
NE: – 8:00 – Za farnost/ Za Andělu Hyanovu, dceru Blanku a celou rodinu 10:30 – Za Žofii a Františka Šaškovy a za Anežku a Františka Simetingerovy a syna Františka. Poutní Jersín

Dnešní sbírka, a také sbírka příští neděle je určena na splacení dluhů farnosti. Za každý dar děkuji. Poděkování patří i vám všem, kdo se za farnost modlíte a přinášíte oběti.

Modlitby matek jsou v době prázdnin v neděli v 19 hodin.

Úklid kostela zajišťuje Meziříčko, následuje Milíkov.

Nový biskup, otec Pavel má zdravotní potíže a bude potřebná operace. Prosím, pamatujte v modlitbách.

Potvrzuji avizovaný odchod otce kaplana Zdeňka. Jeho novým působištěm je od 1. 8. Telč, kde bude také v postavení farního vikáře – kaplana. Poděkování za jeho působení ve farnosti a rozloučení s ním bude upřesněno.

S jeho odchodem je třeba říct, že do naší farnosti již nikdo nový nepřijde a všechna dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Již nyní děkuji těm, kteří jste se rozhodli zapojit více do života farnosti, a také jste nabídli svoji pomoc. Prosím také vás ostatní, abyste přemýšleli o tom, jak se chcete do života farnosti zapojit, aby zde Boží království rostlo a sílilo. Společné setkání a hledání možností bude počátkem měsíce září.

Poutníci, kteří jste se přihlásili na poutní zájezd do Francie: odjezd bude 4. 8. V 16 hodin od fary. Odjezdu bude předcházet mše svatá v 15 hodin. Je třeba doplatit zbývající částku. Společné setkání s předáním instrukcí bude příští neděli v 17:30 na faře.

Další poutě: Neděle 14. 8. Je pouť v Netíně. Farnost bude již tradičně putovat pěšky. Prosím, připravujme i družičky.

Připravujeme také pouť 10. 9. K Panně Marii do Žarošic. Věřím, že budeme opět putovat i se sochou Panny Marie.