aktuality od 6.12. do 13.12. 2015

5 Pro

2. adventní neděle 6. 12. 2015

Myšlenka z neděle: „Hospodin s námi udělal velkou věc, naplnila nás radost.“  Nepřehlédněme: nejde to bez nás! Začali jsme již prožívat dobu adventní?

Úmysly mše svatých:
NE: 8:00 – za farnost/
Za Karla Peterku  10:30 – Za Marii a Václava Tomanovy, Marii a Antonína Coufalovy, manžele Lavičkovy a Jaroslava Boučka
PO: – Památka sv. Ambrože, biskupa a uč. církve  – 7:00
– Za Karla Vítka, rodiče Kohlovy a Jana Kubíka/Za Karla Hrůzu, manželku a rodinu 10:00 – pohřeb pana Jiřího Šandery
ÚT: – Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – 7:00 Za dobrodince farnosti, nemocné a duše v očistci 18:00 – Za rodiče Pivoňkovy, přízeň a duše v očistci
ST – 18:00 – Za Ludvíka Vidláka, manželku a Annu Vidlákovu/ Na poděkování za přijatá dobrodiní s prosbou o další pomoc, ochranu a požehnání pro celou rodinu
ČT–7:00 – Za Anežku a Václava Hnízdilovy a rodiče Mrázkovy 17:00 – Meziříčko
PÁ: – 18:00 – Za rodinu Dvořákovu, Čechovu a Homolovu/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a za Karla Řezníčka
SO – 7:00 – Za Libuši a Otakara Salašovy, Bořivoje Řezníčka, Jiřinu Sýkorovu a zemřelé děti/Za Jiřího Hartmana, rodiče a přízeň
NE – 8:00 – Za Vladimíra Krejčího a rodiče/ Na poděkování za dožití se požehnaného věku s prosbou o další pomoc a ochranu 10:30 – za farnost

Úklid kostela zajišťuje Blízkov, následuje Geršov.

Sbírka na splacení dluhu farnosti je příští neděli.

V úterý je Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Měli bychom skutečně slavit, proto jsou 2 mše svaté. Udělejme si čas! Nezapomeňme, že Maria ukazuje, jak připravit cestu Kristu. Má moc nad zlem.    Vstoupili jsme do druhého týdne adventní doby. Vrcholem přípravy má být svátost smíření. Letos bude v úterý před vánocemi.  Přejme si, aby tato svátost nebyla zařazena mezi dlouhou řadu toho, co ještě musíme. Ale směřujme k tomu, aby tato svátost byla vrcholným projevem našeho adventního snažení. Vždyť se jedná o spočinutí v náruči milosrdného Boha. Prosme, poctivě se připravujme, vždyť jde o život s Kristem.  Nechejme promluvit Boží slovo, skrze zpovědní zrcadlo! Ptejme se Boha, jak si představuje náš život.

Po třetí neděli adventní navštívíme nemocné a nemohoucí. Prosíme, nemocní, dejte o sobě vědět. Je nepochopitelné, až bolestné, když slyšíme: celý život jsem chodil do kostela, nyní už to nejde. Nemocní, ujišťujeme vás, že Ježíš chce přijít za vámi! On nenechává člověka osamoceného, neodvrací se od nemohoucího!

Někteří se ptáte, jak můžeme pomoci těm, kdo se připravují na biřmování? Velkou pomocí i darem je Boží slovo. Co kdyby každý z těch mladých měl po vánočních svátcích svoji bibli nebo aspoň Nový zákon?

Zimní tvoření na faře pro děti bude v sobotu od 13:00 do 16:00 hodin. Prodej výrobků bude na 4. adventní neděli, před a po mši svaté. Výtěžek je určen na charitativní účely.  Zakoupením výrobků podpoříte nejen charitativní program, ale povzbudíte i děti, a ty, kteří vyrábí. Děkujeme.

Příští neděli bude v 17 hodin v kostele adventní koncert. Učinkuje ŠUM Měřín.