aktuality od 15. do 22. 11. 2015

21 Lis

33. neděle v mezidobí                                       15. 11. 2015

Myšlenka z neděle: dej, ať všude, kde žijeme, a do všeho, co děláme, přinášíme věčnost. Chléb věčného života, který lámeš, ať nás posiluje v denním životě.

Úmysly mše svatých:
NE: Svatohubertská mše – 8:00 –
Za živé a zemřelé členy mysliveckého sdružení/Za živou a zemřelou rodinu Šanderovu, Pechovu a Urbanovu 10:30 – Za Karla Solaře, manželku, 2 rodiče a + rodinu.
PO: – 18:00 – Za rodiče Rosolovy, 2 dcery a + manžele/ Za rodiče Blažkovy, Přibylovy, za živé členy rodiny, Boží ochranu a požehnání a ke cti sv. Judu Tadeáši o vyprošení zdraví.
ÚT: – Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice7:00 – Na poděkování Pánu Bohu za záchranu dětí a návrat k víře.
ST – 18:00 – Za Josefa Zachu a rodiče/ Za Františka Sobotku, dvoje rodiče a duše v očistci.
ČT –7:00 – Za Marii Čadovu, manžela, rodiče, zetě a vnuky 17:00Jersín
PÁ: – 18:00 – Za Hedviku Tomanovu, manžela, rodiče, sourozence a duše v očistci/ Za Josefa Doležala, manželku, sourozence, rodiče a duše v očistci.
SO – Památka zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu Necidovu, Chlubnovu, Jindřichovu, Kostkovu a přízeň/ Za Marii Jurmanovu, živé a zemřelé rodiny a duše v očistci.
NE – Slavnost Ježíše Krista Krále – 8:00 – Za farnost/ Na poděkování za přijaté milosti s prosbou o další pomoc a ochranu    10:30 – Za Marii a Leopolda Sedláčkovy s prosbou o Boží požehnání pro celý rod.

Dnes při mši svatých je sbírka na farnost splacení dluhu farnosti. Kéž Bůh odplatí vaši štědrost, také vaše modlitby a oběti za farnost.

Úklid kostela zajišťuje Milíkov, následuje Nová Zhoř.

Příští neděli, na Slavnost Ježíše Krista Krále, bude při ranní mši svaté představení dětí farnosti, které se připravují k přijetí prvního sv. přijímání.

Den Bible – dnes v neděli 15.11.2015. Při každoročním slavení Dne bible si máme připomenout, jak velkým darem je, že Bůh promlouvá k lidem, že nám dal své slovo. Máme se zamyslet nad tím, jak s Božím slovem zacházíme. Chceme pomoci toto slovo šířit. Finanční podporu pro překlad bible do Ugandy a Angoly dejte do pokladničky u sv. Antonína.

Příprava biřmovanců: 21. 11. – první skupina od 8:00 h. druhá od 16:00 h. Všechny prosíme o modlitbu.

Zimní tvoření pro malé i velké na faře. Děti – sobota – 14. a 28.11. Dále 12.12. V době od 13.–16. H. Pro dospělé – pátek – 20. 11. Dále 4.12. a 18.12. v době od 14.-17. h. Informace na plakátě a internetových stránkách farnosti.

Dnes na faře od 14:30 hod. proběhne 1. měřínské štrůdlobraní.