aktuality od 23. 8. do 30. 8. 2015

23 Srp

21. neděle v mezidobí                                      23. 8. 2015

Myšlenka z neděle: „Já a má rodina budeme sloužit Hospodinu!“ Lid odpověděl: „Daleko ať je od nás myšlenka, že bychom opustili Hospodina a sloužili cizím bohům. Vždyť Hospodin je náš Bůh.

Úmysly mše svatých:
NE: – 8:00 –
Za Annu a Františka Syslovy, živou a zemřelou rodinu/ Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu a na poděkování za přijatá dobrodiní. 10:30 – Za farníky.
PO – Svátek sv. Bartoloměje, apoštola – 7:00 – Za rodinu Sýkorovu a Bočánkovu/ Na úmysl dárce.
ÚT – Sv. Ludvíka7:00 – Za rodiče Sedláčkovy, syna Františka, rodiče Vávrovy, syna Josefa a duše v očistci
ST: – 18:00 – Za rodiče Čadovy, Sekničkovy, syny, vnuky, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci/ Za Josefa Svobodu, manželku a celou rodinu
ČT – Památka sv. Moniky – 7:00 – Za Silvestra Veselého, dceru, vnuka a 2 sestry 18:00 – Černá
PÁ – Památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve – 18:00 –
Za živou a zemřelou rodinu Necidovu, Chlubnovu, Jindřichovu, Kostkovu a přízeň/ Za živou a zemřelou rodinu Smejkalovu a Havlíčkovu
SO – Památka Umučení sv. Jana Křtitele – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu a šťastnou hodinu smrti 9:00 – pohřeb paní Ludmily Šoukalové 11:00 – setkání rodáků v Blízkově – Za živé a zemřelé občany Blízkova a rodáky.
NE: – 8:00 – Za Josefa a Marii Foltinovy, 2 rodiče a duše v očistci/ Za rodinu Širokých a Hartmanovu a požehnání pro celou rodinu 10:30 – Za farníky10:30 Poutní mše svatá v Chlumku

Poděkování všem, kdo jste dnes přispěli do sbírky určené na splacení dluhu farnosti.

Úklid kostela zajišťuje Milíkov, následuje Nová Zhoř.

12. diecézní pouť rodin se koná v sobotu 29. 8. ve Žďáře nad Sázavou. Jsme zváni o. biskupem.

Den a noc na faře se koná pro děti 26. – 27. 8. Příchod dětí 26. 8. 15:00 – 15:30 h. Ukončení druhý den ve stejný čas.
Předesílám, že 1. září zahájíme společně nový školní rok mši svatou v 16 hodin a žehnáním dětí. Prosím rodiče, zahrňte tuto událost do svých programů.
Zveme zvláště děti ke svátosti smíření. Nový školní rok začněme s čistým srdcem. Nabízí se nám také velká možnost uctít a potěšit Srdce Ježíšovo pobožností Prvních pátků, po devět měsíců. Děti, přijďte, neváhejte.

Pouť do Žarošic bude v sobotu 12. 9. 2015. Nahlaste se v sakristii. Nahlaste také družičky a mládence. Odjezd bude ve 12 hodin, návrat ve 23 hodin.

Církevní sňatek: Do svátostného manželství se rozhodli vstoupit ing. Marek Jaša, Pavlínov 70 a Bc. Iveta Smejkalová, Pod dálnicí 511, Měřín. Kdo by věděl o nějaké překážce, který by uzavření sňatku bránila, ať to oznámí na faře v Měříně.