Aktuality v týdnu od 1. 2. do 8. 2. 2015

31 Led

4. neděle v mezidobí
Modlitba z neděle: Prosíme tě, Bože, posilni nás svou milostí, abychom tě milovali celým srdcem a abychom měli opravdovou lásku také ke všem lidem. Skrze tvého Syna…

Úmysly mše svatých:  8:00 – Za Marii Požárovu, lásku a pokoj v rodině 10:30 – Za farníky/Za Drahoslavu Kolouchovu a Miloslava Koloucha a celou rodinu
Po: Svátek Uvedení Páně do chrámu – 18:00 – Za rodiče Vondruškovy, Dohnalovy a celý rod/Za Marii Solařovu
Út: – Sv. Blažeje, biskupa a mučedníka – 7:00 – Za Jaromíra Koldu a 2 rodiče. Uděluje se Svatoblažejské požehnání.
St: – 18:00 – Na poděkování za prokázaná dobrodiní, dceru, syny, manžela, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci
Čt: –  Památka sv. Agáty, panny a mučednice – 7:00 – Za rodinu Mužátkovu, rodiče Tůmovy, Marii Rychteckou a duše v očistci  17:00 Pavlínov
Pá – Mše svatá pro děti – 18:00 – Za rodiče Hanzlíkovy, Bublánovy a syny Jiřího/Na úmysl dárce
So: Sobotní památka Panny Marie – 7:00 – Za +Josefa Nožičku, manželku, Metoděje Tomana, manželku a celou přízeň/Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Karla Řezníčka/Za Bohuslava Zachu, 2 rodiče, Boží pomoc a ochranu
Ne: 8:00 – Za farníky/Za rodiče Havlíčkovy a živou a zemřelou rodinu 10:30 – Za rodiče Kolouchovy, živou a zemřelou rodinu

Svátek Uvedení Páně do chrámu (slavíme 2. února)připomíná událost, kdy Maria a Josef přinesli Ježíše 40 dní po jeho narození do jeruzalémského chrámu, aby ho odevzdali Bohu. Na počátku liturgie jsou mimo kostel žehnány svíce, se kterými v průvodu vstupujeme do kostela. Hořící svíce připomíná nejen Ježíše – Světlo světa, ale také to, že máme chodit po Božích cestách a vejít do světla věčné slávy. Je vhodné si přinést vlastní svíci, která zazáří ve vašich domovech, stane se místem setkání při modlitbě.

První pátek v měsíci slavíme 6. února. Od 17. hodiny výstav Nejsvětější svátosti s příležitostí k osobní modlitbě. Adorace bude zakončena modlitbou litanií k Božskému srdci. Příležitost ke svátosti smíření během týdne před mši svatou. Uctívání Ježíšova Srdce vychází z přání samotného Ježíše.

Pobožnost první soboty v měsíci v Netíně začíná v 16 hodin.

Úklid kostela zajišťuje Pavlínov, následovat bude Měřín 1.

Společná modlitba za akutně nemocné, ostatní nemocné, ale také
s nemocnými
– pondělí a středa – růženec před mši svatou, čtvrtek – růženec v 18:00 h., v pátek využijme závěr adorace.

Nemocní, ujišťujeme vás o našich modlitbách za vás, kteří nesete kříž života. Vyprošujeme především sílu k projití obtížného životního období. Věřím, že se mnozí v této situaci modlíte. I když se mnohdy nemůžeme osobně setkat, vytváříme jedno modlitební společenství s vámi. Je toho mnoho ve farnosti, co můžete podpořit modlitbami a obětmi. Prosíme o to.  Prosím, dejte o sobě vědět.  Připomínám, že 11. února slavíme Světový den nemocných. Úmysl mše svaté bude za nemocné. Svátost nemocných budeme udělovat 7. března.

V měsíci únoru obnovujeme naše společenství skrze eucharistii. Zamýšlet se nad tématem budeme příští neděli.