aktuality od 3.2. do 10.2.2019

4 Úno
  1. neděle v mezidobí 3. 2. 2019

Úmysly mše svatých:

Ne: 7:45 – Za farnost 9:15 – Za rodiče Kolouchovy a živou rodinu.

PO:  – 7:00 – za Františka Vávru, syna a snachu.

ÚT: – Sv. Agáty, panny a mučednice – 7:00 – Za živé a zemřelé z rodiny Bartáků, Augustů a Pólů z Geršova. 17:00 Pavlínov.

ST: – Sv. Pavla Mikiho a druhů mučedníků – 18:00 – Za Jiřího Dvořáka a zemřelou rodinu.

ČT: 7:00 – Za rodiče Havlíčkovy, Smejkalovy, živé a zemřelé z rodiny.

Pá: – Sv. Jeronýma Emilianiho a sv. Josefiny Bakhity – 18:00 – Za rodiče Zemanovy a syna, rodiče Šoukalovy a děti.

SO:- Slavíme Světový den nemocných – příležitost k přijetí svátosti nemocných – 8:00 – za nemocné, trpící a všechny, kdo jim slouží.

Ne: 7:45 – Za Stanislava Urbánka, 2 rodiče –  9:15 – Za Pavla Mejzlíka a rodiče 18:00 – Modlitba Chvály.

Informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Měřín 4, následuje Meziříčko.

Poděkování za dary 4000 Kč

Zhodnocení plesu bude dnes v 17 hodin na faře. Zveme pořadatele.

Světový den nemocných – slavení. Tento den nám nabízí dvojí sdělení: Přímo čteme, že k Ježíšovi přinášeli nemocné, aby se jich dotkl a uzdravil je. Čteme i o tom, že Ježíš sám nemocné oslovil otázkou „chceš být zdráv?“. Usuzujeme z toho, že nemocní byli velmi blízko Ježíšovu srdci. Vždyť konec konců nemoc je důsledkem prvního hříchu a Ježíš je Vykupitel. Hrdinstvím není trpět se slovy „nedá se nic dělat“, to se často opravdu nedá. Hrdinstvím je procházet tento čas s Ježíšem. On svoji blízkost a doprovázení nabízí. Přijmout svátost nemocných neznamená upadnout do strachu, že je zde již konec, ale znamená to posílit naději, že vše zmohu v tom, který mě posiluje. Přijímejte svátost nemocných zde i doma.