aktuality od 11.3 do 18.3.2018

13 Bře

4. neděle postní                                             11. 2. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – 9:15 – Za rodinu Pužovu a Bartákovu. 11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost Křížové cesty.

PO: – 7:00 – Za zemřelého Lukáše Černického 17:00 – Meziříčko

ÚT: – 18:00 – Za Jaroslava Vostála, pomoc a posilu v těžké nemoci.

Stř. 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za Josefa Tomana, rodiče a duše v očistci.

ČT: – 7:00 – Za Marii Doležalovu, zemřelou přízeň, duše v očistci a Boží požehnání pro celou rodinu.

Pá: – 14:00 – Pohřeb pana Zdeňka Heneše z Měřína 18:00 – Za rodiče Novotných a zemřelé z rodiny. 18:30 Křížová cesta ke třem křížům na hřbitově.

SO: – 7:00 – Za rodiče Čadovy, Sekničkovy, syny, vnuky, zetě a Boží ochranu pro celou rodinu.

NE: – 9:15 – Za Josefa Zemana, Boží pomoc a ochranu pro celou živou a zemřelou rodinu a za duše v očistci. 11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost Křížové cesty.

Poděkování dárcům za peněžité dary – 4 000 Kč.

Příští neděli je pravidelná sbírka pro farnost.

Poděkování všem, kdo jste odpověděli na výzvu svatého Otce a zapojili jste se do iniciativy s názvem: „24 hodin pro Pána.“ Je to něco velmi velkého, jestliže se lidé na celém světě sjednocují v modlitbě. Věřím, že i naší farnosti Bůh požehná.

Poděkování mužům, otcům, kteří minulou neděli vedli modlitbu křížové cesty. Chtějme se všichni učit důležitosti a významu společné modlitby. Chci již dnes pozvat vás, muže k občasné společné modlitbě a chlapskému posezení. Termín bude upřesněn. Křížovou cestu příští neděli povedou senioři. (Je pro ty, kdo se nemůže účastnit Křížové cesty děkanství)

Tradiční Křížová cesta z kostela ke třem křížům na hřbitově bude v pátek po mši svaté. Přijďte se v hojném počtu pomodlit za farnost. Pokud možno, přineste si malé kříže zhotovené ze dřeva.

Společná křížová cesta celého děkanství bude 18. 3. od 14:30 h. z Dědkova a Dědkovskou horu.

Blíží se Květná neděle, kdy v diecézích probíhá setkání mládeže se svým biskupem. Je to den setkání, poznání a společné modlitby. Mladí, jste zváni. Prosím zájemce o toto setkání a společnou dopravu, aby se nahlásili co nejdříve.

Tomuto setkání předchází týden modlitby mládeže a za mládež. (18. – 25. 3. 2018) Nezapomeňme, máme velkou moc, když se modlíme a důvěřujeme Bohu. Prosím všechny, kdo máte víru v sílu a moc modlitby, modlete se.

Setkání ministrantů je v pátek v 16:30 na faře.

Děti, vyzvedněte si kartičky i lístečky. Období vaší snahy bude uzavřené velikonocemi.

K čistotě kostela přispěje Černá, následuje Jersín.