aktuality od 17.9. do 24.9.2017

16 Zář

24. neděle v mezidobí                              17. 9. 2017

Úmysly, na které pamatujeme při mši svatých:

NE: – 9:15 – Za Ludmilu Pytnerovu, manžela, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci 11:00 – Poutní mše sv. v Dědkově.

PO: – Sv. Josefa Kupertinského – 7:00 – Za dobrodince farnosti a nemocné ve farnosti.

ÚT: – Sv. Januária, biskupa a mučedníka – 7:00 – Za Františka Padalíka, syna, dceru, 2 rodiče, rodinu Fialovu a zemřelou přízeň. 18:00Jersín.

Stř: – Sv. Pavla a druhů mučedníků18:00 – Za Marii Paikovu, rodiče Čermákovy, Necidovy a Bertu Dujčíkovu.

ČT: Sv. Matouše, apoštola a evangelisty-  7:00 – Za Jiřinu Mužátkovu, manžela, syna vnuka, Za Blaženu Tůmovu, celou přízeň a duše v očistci.

Pá: 18:00 –  Za Milana Pelíška a rodiče z obou stran.

SO: – Sv. Pia z Pietrelciny – 18:00 – Za Boženu a Ludvíka Peksovy, P. Františka Peksu, Jiřího Havlíčka, Antonína Zemana, živé a zemřelé příbuzné.

NE: 9:15 – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, živou a zemřelou rodinu/ 11:00 – Poutní mše sv. v Blízkově.

Poděkování všem, kdo jste dnes přispěli do sbírky na farnost. Sbírka je určena na splacení dluhů.

Poděkování za dary 2 500 Kč.

Úklid kostela zajišťuje Pavlínov 1, následuje Pavlínov 2.

V tomto týdnu začíná výuka náboženství ve škole. Rodiče, prosím podívejte se na rozvrh (vývěska, internetové stránky farnosti) a zajistěte potřebné.

Pokud se stane, že děti řeknou, že nechtějí, je dobré použít osobní příklad – být osobně přesvědčen, že je to potřebné, důležité a modlitbu.

Připomínám možnost zapojit se do modlitby živého růžence, jako rodiny s dětmi. Iniciativa vznikla asi před třemi lety po prvním svatém přijímání. Jedná se o denní modlitbu desátku růžence s dětmi za rodiny, kde děti vyrůstají, kde se tvoří živá víra. Modlitbou svěřujeme děti i rodiny zvláštní ochraně Panny Marie. Společná modlitba v rodině utužuje vzájemné vztahy i vztah k Bohu. Informace u kněze a paní učitelky Pacalové.

Pozvání na mši svatou pro děti, která je v pátek v 18 hodin.

Otec biskup zve děti, které byly letos u 1. svatého přijímání na setkání do Brna. Informace v sakristii. Dnes je poslední možnost přihlášek.

Kdo jste si objednali video z primice, vyzvedněte si je co nejdříve. Je třeba zaplatit výrobcům! Foto bude později.