aktuality od 26.6. do 3.7.2016

27 Čvn

Poutní Slavnost Narození sv. Jana Křtitele       26. 6. 2016

Myšlenka z neděle: Jan byl člověk poslaný od Boha. S jakým poselstvím ho Bůh posílá? Poselství je vyjádřené i jménem Jan. Jan = Bůh je milostivý.

Úmysly mše svaté:
NE:
– 8:00 – za farnost/ Za rodiče Mrázovy, dva bratry, rodiče Kratochvílovy, švagra a Jana a Františku Hradovy 10:30 – Za Annu a Františka Jonášovy, dceru a zetě/ 14:30 – Svátostné požehnání
PO: – Sv. Cyrila Alexandrijského – 7:00 – Za dar zdraví pro nemocného a za celou
rodinu/ Na daný úmysl// Na daný úmysl/Na poděkování za dar kněžství
ÚT: – sv. Ireneje – 7:00 – Za Blaženu Zachovu, manžela a syna 16:00 – na poděkování Pánu Bohu za uplynulý šk. rok
ST: – Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů, hlavních patronů brněnské diecéze – 18:00 – Na poděkování Pánu Bohu za dar kněžství a za všechny, kteří mě na této cestě provázeli/ Za Karlu Hartmanovu a živou a zemřelou rodinu
Čt:7:00 – Za Bohumila Kourka, manželku, d.p. Jaroslava Kourka, d.p. Antonína Javůrka a Annu Macháčkovu.
PÁ:První pátek v měsíci 17:00 – Výstav Nejsvětější svátosti, adorace, příležitost ke svátosti smíření 18:00 – Za Vladimíra Pitnera, manželku, živé i zemřelé z rodiny/ Za Dp. Augustina Dragouna a Antonii Cihelkovu
SO: První sobota v měsíci – 7:00 – Za Josefa a Josefku Peterkovy, bratry a sestry/ Na poděkování za 60 roků manželství a za všechny dary, které jsme obdrželi/ Za Jiřinu Punčochářovu a živou a zemřelou rodinu
NE: – 8:00 – za farnost/ Za Bertu Dujčíkovu, rodinu Necidovu a Josefa Procházku/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Vlastimila Šoba 10:30 – Za farnost

Te Deum a svátostné požehnání – dnes v 14:30 hod. Modlitby matek dnes nejsou.

Minulou neděli jste do sbírky darovali 17 400 Kč. Děkujeme také za dar 2000 Kč. Také dnešní sbírka je určena na nový koberec k oltáři a splacení dluhů. Děkujeme. Sbírka příští neděle je určena na bohoslovce. Úklid kostela zajišťuje Měřín1, následuje Měřín2.

V úterý v 16 hodin bude mše sv. na poděkování Pánu Bohu za pomoc v uplynulém školním roce. Před mši svatou příležitost k přijetí svátosti smíření. Po mši svaté setkání na farní zahradě. Děti, přijďte! Vezměte s sebou i rodiče.

Včera byli posvěceni na kněze 4 jáhni naší diecéze. Bůh si je vybral z lidu, aby lidem sloužili. Modleme se za ně a všechny kněze. I naše diecéze se potýká s vážným nedostatkem kněží. Biskupské svěcení nového pomocného brněnského biskupa Pavla bude v brněnské katedrále ve středu v 14:00 hodin. Biskup, nástupce apoštolů, záruka pravosti víry, kněží i novokněží, jáhnové, ti všichni jsou pomocníci biskupa. Bůh nás skrze ně chce obdarovat spásou i věčným životem. Chtějme být Bohu za ně, za Boží dar vděční. Bylo zarážející při jáhenském svěcení, kdy přijel biskup, nejvyšší pastýř naší diecéze, aby nás skrze něho Bůh obdaroval, že se nám naskytl v našem kostele pohled na prázdné lavice.

V tyto dny slavíme, my kněží, spolu s novokněžími, svá výročí kněžských svěcení a primic. Pan kaplan slaví v pondělí rok od svěcení, pak farář ve středu, při mši svaté děkuje za třicet roků kněžství. Prosím, přijměte pozvání ke společnému poděkování a snad i krátkému posezení na faře.

Stále je možné se přihlásit na Světové setkání mládeže se svatým otcem.